دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در منطقه یک تهران افتتاح شد

مراسم افتتاحیه دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در منطقه یک تهران (شمیرانات) و معارفه رابط آستان قدس رضوی با حضور آیت الله موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم افتتاحیه دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در منطقه یک تهران (شمیرانات) و معارفه رابط آستان قدس رضوی با حضور آیت الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران، پرویز سروری سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی در تهران در سالن همایش آفتاب برگزار شد.

سروری گفت: بعد از حکمی که رهبر معظم انقلاب برای تولیت حرم امام رضا (ع) دادند، برای اجرای این حکم باید تغییراتی جدی در رویکرد آستان داده می‌شد.

وی افزود: اولین اقدام این بود که چنین مسئولیت سنگینی را فقط در مشهد نمی‌توانستند اداره کند. به همین خاطر باید این امکان در همه کشور ایجاد می‌شد. در همین راستا اولین اقدام این بود که دفاتر نمایندگی در استان‌ها افتتاح می‌شد و به طبع آن، دفاتر شهرستان‌ها هم افتتاح کردیم.

سروری افزود: ما باید زمینه‌هایی برای اجرایی شدن مطالبات رهبری فراهم می‌کردیم و نکته دوم باید رویکردها تغییر می‌کرد در مرحله اول نگاه به خادم یاری و خادمی امام رضا (ع) تغییر کرد. اگر تا دیروز داوطلبی برای خادمی امام رضا (ع) سختی را باید تحمل می‌کرد امروز زمینه‌ای فراهم شده تا اگر کسی شرایط خادمی را داشته باشد می‌تواند خادم امام رضا (ع) شود.

وی اظهار کرد: کانون فیض رضوی باید با یک برنامه ریزی به همه دلدادگان امام رضا (ع) خدمات ارائه می‌داد به همین دلیل هر کسی می‌خواهد خادم شود باید در محل سکونت خود خدماتی را به محرومان ارائه بدهد تا زمینه خدمت خود در حرم امام رضا (ع) را فراهم کند به طور مثال اگر کسی پزشک است قسمتی از فعالیت خود را در خدمت محرومین به طور رایگان قرار دهد. حتی کسی نتواند این کارها را انجام دهد. می‌تواند با کمک مالی و اعزام یک زائر اولی به مشهد مقدس این زمینه را برای خود فراهم کند.

سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی ادامه داد: ما در تهران ۱۲ هزار نفر خادم یار داریم که در حرم امام رضا (ع) خدمت ارائه می‌دهند.

سروری عنوان کرد: حدود ۲۱ هزار نفر خادم یار ثبت نام کردند که می‌توانند خدمات مختلف برای محرومین داشته باشند. در این مدت کوتاه حدود دو میلیارد و چهارصد میلیون توسط مردم تسهیلات قرض الحسنه به مردم ارائه شده است. ۱۶هزار نفر که به خاطر فقر مالی نتوانستند به زیارت بروند توسط مردم به زیارت امام رضا (ع) مشرف شده اند که فقط آستان رضوی ۹ وعده غذایی داده است و همه هزینه‌ها را مردم تقبل کرده اند.

وی  افزود: این فرهنگ تعامل اجتماعی، همکاری، همدلی، عشق و دوستی که به واسطه وجود امان رضا (ع) در کشور ایجاده شده است فرصت مناسبی است که ما بتوانیم این خدمت بزرگ را به نقطه نهایی برسانیم. در استان تهران حدود چهل رده داریم و تقریبا در تمام تهران ساماندهی نمایندگی آستان قدس رضوی شکل گرفته است. هدف ما در همه مناطق و شهرستان این است که به یک شکلی منابع ثابت را برای خدمت ارائه بدهیم.

گفتنی است، در این مراسم «علیرضا خانی» به عنوان رابط آستان قدس رضوی معرفی شد. همچنین از خانواده شهدای مدافع حرم تقدیر به عمل آمد.

کد خبر 4550125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =