۳۰۰۰ کارگر در استان سمنان از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند

دامغان - مدیرکل تأمین اجتماعی سمنان بابیان اینکه ۷۰ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه هستند، گفت: سه هزار کارگر از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند.

محمد اخلاقی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه سه هزار کارگر در استان سمنان از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند، ابراز داشت: عیدی مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی تا پایان ساعت اداری روز دهم اسفندماه امسال پرداخت‌شده است.

وی به میزان پرداخت مستمری به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در استان سمنان اشاره کرد و افزود: ماهیانه ۶۰ میلیارد تومان و سالانه ۷۲۰ میلیارد تومان مستمری به این افراد پرداخت می‌شود.

بدهی ۱۱۸ میلیارد تومانی کارفرمایان به بیمه تأمین اجتماعی سمنان

مدیرکل تأمین اجتماعی استان سمنان به میزان بدهی کارفرمایان و شرکت‌ها به این سازمان نیز اشاره کرد و ابراز داشت: بر اساس آخرین صورت وضعیت بدهی از کارگاه‌های تحت پوشش ۱۱۸ میلیارد تومان بدهی قطعی و برآورد شده در استان سمنان موجود است.

اخلاقی در ادامه تصریح کرد: در استان سمنان ۱۶۱ هزار و ۷۸۰ نفر بیمه‌شده اصلی هستند که با توجه به جمعیت ۷۰۲ هزار نفری حدود ۴۹۰ هزار نفر معادل ۷۰ درصد جمعیت استان بیمه‌شده تأمین اجتماعی هستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ کارفرمای نمونه استان سمنان تجلیل شدند، اضافه کرد: در استان ۱۶ هزار و ۷۸۰ کارگاه وجود دارد که از این تعداد نزدیک به ۵۰۰ کارگاه دولتی و مابقی غیر دولتی هستند.

تشویق کار فرمایان برتر در عرصه صنعت

مدیرکل تأمین اجتماعی استان سمنان بابیان اینکه تکریم و قدردانی از کارفرمایان منتخب شهرستانی در اجرای بخشنامه هفتمین جشنواره ملی انتخاب چهره‌های برتر حوزه کارآفرینی سال ۱۳۹۷ بوده است، ابراز داشت: این مراسم تاکنون در چند شهرستان برگزار و تا پایان سال جاری در دیگر شهرستان‌ها نیز انجام خواهد شد.

اخلاقی در ادامه تصریح کرد: هدف از اجرای جشنواره ملی انتخاب چهره‌های برتر حوزه کارآفرینی سال ۹۷ بهبود تعاملات دوسویه با گروه‌های کارفرمایی و تشکل‌های مربوطه، تشویق کار فرمایان برتر در عرصه صنعت با رویکرد توسعه فعالیت‌های صنعتی در اقتصاد با جذب نیروهای کارآمد و متخصص است.

وی بابیان اینکه منابع ما بدون اتکا به دولت تأمین می‌شود و کارفرمایان نقشی مهم در ایجاد اشتغال دارند، افزود: فرهنگ بیمه امروز در این استان جایگاه خود را پیداکرده است.

کد خبر 4558402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =