برخورد با تخلفات مراکز درمانی/نظارت در سال آینده سخت می شود

رئیس اداره نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت، گفت: در تلاش هستیم، تخلفات مراکز درمانی را به موقع شناسایی کرده و برخوردهای قانونی صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلال نژادجواد، با بیان اینکه بعد از اجرای طرح تحول سلامت، میزان ارائه خدمات درمانی به مردم افزایش یافته و حفاظت از این خدمات، تداوم و پاسداری از آنها نیز بر عهده نظارت بر امور درمان است، اظهارکرد: چشم امید مردم در حوزه درمان به دریافت خدمات مطلوب است.

وی افزود: برای پاسداری از این مهم باید برنامه ریزی همه جانبه و نظام مندی در دستورکار قرار گرفته و در کنار آن نیز فرآیندهای نظارتی و اقدامات هوشیارانه ای انجام شود.

رئیس اداره نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت، تصریح کرد: در ابتدا باید سطح دانش و میزان اطلاعات خود از مقررات و قوانین موجود را افزایش داده و در گام بعدی نیز برای استقرار اقدامات یکپارچه هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم. همچنین، چالش‌های موجود در حوزه نظارت باید شناسایی و رفع شود.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود، کار برای مجموعه نظارتی کشور در سال آینده سخت‌تر خواهد شد و در این راستا نیازمند هماهنگی‌های بیشتری خواهیم بود، ادامه داد: با توجه به وسعت کار و حجم عملیاتی حوزه درمان در کشور، حجم عملیات حوزه نظارت نیز افزایش خواهد داشت. در ماه‌های گذشته، عملکرد دانشگاه‌ها قابل قبول بوده است، اما باید گسترده‌تر از قبل عمل کنند.

نژادجواد با بیان اینکه عملکرد حوزه نظارت هنوز هم مورد سوال و انتقاد قرار می‌گیرد، درخصوص لزوم تقویت اقدامات نظارتی در حوزه درمان، تاکید کرد: درتلاش هستیم، برای حفاظت از سلامتی و جان مردم، با تقویت اقدامات نظارتی، تخلفات صورت گرفته در مراکز درمانی را به موقع شناسایی کرده و برخوردهای قانونی صورت گیرد.

وی گفت: انسجام خدمات درمانی در سطح کشور مسجل و ملموس است، اما ضرورت دارد با اتخاذ تصمیمات و اقدامات ویژه، کاستی‌های باقی مانده را نیز برطرف کنیم.

کد خبر 4559018

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =