سوء مدیریت باعث شده زندگی مردم نابسامان شود

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: سوء مدیریت برخی از افراد منجر به نابسامانی‌های معیشتی شده است به گونه‌ای که حتی عده‌ای نمی‌توانند گوشت بخورند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام کاظم صدیقی امروز در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به حلول ماه مبارک رجب، گفت: ماه رجب آغاز ریزش موانع بهشت است و ما باید قدر دعاها، روزه‌ها و عبادت‌ها در این ماه را بدانیم.

وی افزود: خداوند اکسیرهای زیادی را برای تحول ما قرار داده است و ماه‌های رجب، شعبان و رمضان فصل‌های عبودیت است و ما باید در این ماه‌ها کاری کنیم که شیطان حسرت ببرد تا حتی یک بار از ما سواری بگیرد.

خطیب نماز جمعه تهران با تأکید بر اینکه ما باید در این ماه‌ها به فقرا کمک کنیم و احسان را سرلوحه خود قرار دهیم، ادامه داد: متأسفانه در شرایط فعلی، گرانی بی خودی بر ما تحمیل شده است چرا که ظرفیت‌ها و منابع بسیار زیادی داریم اما بی توجهی‌ها، سوءمدیریت ها و غفلت‌های برخی از افراد منجر به نابسامانی‌های معیشتی شده است به گونه‌ای که حتی برخی افراد نمی‌توانند گوشت بخورند و حقوق آنان کفاف زندگی شأن را نمی‌دهد که در این شرایط باید بیش از پیش انفاق کنیم.

حجت الاسلام صدیقی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب به همه شبهات پاسخ داده شده است و این بیانیه به خوبی تصویر کاملی از نظام جمهوری اسلامی را نشان داده است و از جمله بخش‌های مهم آن، اظهار امید و علاقه رهبر انقلاب به جوانان است.

وی یادآور شد: انقلاب‌های بزرگی در طول تاریخ رخ داده است که می‌توان به انقلاب‌های فرانسه، شوروی و الجزایر اشاره کرد و باید دید که شعارهای آن انقلاب کنندگان چه بود و تا چه اندازه شعارهای آنها پابرجا ماند؟

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه انقلاب ما با رهبری یک فقیه جامع الشرایط به پیروزی رسید، متذکر شد: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب خدایی است نه بشری و فطرت دل‌های پاک، اقتضا می‌کند که این انقلاب را حفظ کنند و پرچمدار آن باشند و تاکنون مسیر و شعارهای آن به خوبی ثابت و پابرجا مانده است.

حجت الاسلام صدیقی اظهار داشت: حقیقت امام (ره) و مقام معظم رهبری، حقیقت خود قرآن است و از آنجایی که اساس و پایه انقلابمان اسلام و انگیزه‌های الهی است، خداوند تاکنون این انقلاب را حفظ کرده و پایدار نگه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: جوانان بسیار زیادی عاشق مقام معظم رهبری هستند به گونه‌ای که بسیاری از جوانان در شهرهای مختلف در دیدار با ما می‌گویند که حاضرند جانشان را هم فدای ایشان کنند و حتی مادران شهید می‌گویند که ما فرزندان خود را در راه اسلام دادیم و حاضریم باز هم دیگر فرزندان خود را در راه انقلاب فدا کنیم.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است و باید با روش‌های جدیدی آن را بازخوانی کرده و ادامه دهیم، گفت: ما انقلاب خود را به دیگر کشورها صادر کردیم و حضور فیزیکی ما در جبهه مقاومت نشان دهنده آن است و قطعاً از این طریق انقلاب ما توسعه می‌یابد و به قله‌های پیشرفت می رسیم و در این بیانیه هم آمده است که به بیرون از مرزها هجوم ببرید و فرهنگ عزت و صداقت ایران اسلامی را به دیگر کشورها انتقال دهید.

حجت الاسلام صدیقی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در این بیانیه به توجه جوانان به علم و پژوهش، خاطرنشان کرد: تضییع عمر برای جوانان خسارت است و نباید آنان برای نمره و مدرک درس بخوانند بلکه باید عالم و باتجربه شوند.

وی متذکر شد: در موضوع هسته‌ای همگی دیدیم که «برجام» ما را محدود کرد، اما سفره‌ها وسعت پیدا نکرد در حالی که برخی گفتند هم باید چرخ سانترفیوژها بچرخد و هم چرخ زندگی مردم. اما امروز می‌بینیم که هیچیک از این دو نمی‌چرخند.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: ما شهدای زیادی در راه علم هسته‌ای خود دادیم که سلاح علم را باید در جوانان ما در دست بگیرند و ما باید با علم خود، امانت شهدا را توسعه دهیم و این علم هسته‌ای خود را تداوم دهیم و از طریق علم خود، غارتگران را از مسندشان به زیر آوریم چرا که آنان صرفاً به دنبال جنایت هستند اما ما باید با علم خود شرایط رشد معنوی را هم فراهم کنیم.

حجت الاسلام صدیقی با تأکید بر اینکه علم و معنویت باید در کنار یکدیگر قرار گیرند، اظهار داشت: هرجا معنویت رفت، دزدی، رشوه، رکود، وقت کشی، بی تعهدی جای آن را گرفت و هر جا مشکلی داریم به ویژه مشکل اقتصادی، به دلیل ضعف ایمان است و ما نباید از دین و معنویت فاصله بگیریم.

وی با اشاره به بخش دیگری از بیانیه «گام دوم انقلاب» تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در این بیانیه تأکید بر خودسازی و سپس جامعه پردازی و تمدن سازی کرده‌اند که این مسئله نشان می‌دهد که معنویت از خودسازی آغاز می‌شود و پس از آن می‌توانیم جامعه و تمدن نوین را بسازیم.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: امیدواریم بیانیه گام دوم انقلاب منشأ تحول و یک جهش جدید شود و نفس جدیدی را در میان همه آحاد جامعه به ویژه جوانان ایجاد کند.

حجت الاسلام صدیقی در پایان با اشاره به اظهارات مصباحی مقدم در پیش از خطبه نماز جمعه تهران گفت: از سخنان آقای مصباحی مقدم به ویژه در زمینه FATF تشکر می‌کنم که حق مطلب را به خوبی ادا کرد.

کد خبر 4562311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =