استان بوشهر بهترین فرصت برای مقابله با تحریم‌ها است

بوشهر- رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: استان بوشهر بهترین فرصت برای مقابله با تحریم‌ها است.

به گزارش خبرنگار مهر، جمشید انصاری بعد از ظهر یکشنبه در شورای اداری شهرستان گناوه اظهار داشت: تاریخ استان بوشهر نشان دهنده موقعیت استراتژیک و ممتاز این استان در زمینه‌های مختلف از جمله تبادلات در عرصه دریا و دریانوردی است.

وی با بیان اینکه اقتصاد این استان وابسته به دریا است، افزود: وجود مشکل معیشت در استانی که دارای مرز آبی گسترده‌ای است و مردمی آشنا با اقتصاد دریایی دارد نشان دهنده اشکالاتی است که باید دلیل آن را در خود منطقه جست و جو کرد.

نماینده رئیس جمهور با بیان اینکه مشکلاتی که ماهیت منطقه‌ای دارند باید برای آنها راه حل منطقه‌ای ارائه شود، تصریح کرد: مدیران منطقه‌ای، مسئول اجرای ضوابط هستند و اگر ضوابط دولتی در استان‌ها کارآمد نیست باید توسط آنها بومی سازی شود تا مشکل مردم حل شود.

انصاری با اشاره به اینکه مدیران استانی و شهرستانی باید از سیاست‌های دولت در راستای حل مشکلات مردم استفاده کنند، گفت: هدف از ارائه خدمات افزایش رضایتمندی مردم است ولی اگر خدماتی به نارضایتی مردم منجر شود حتماً باید مسئولان محلی دلیل نارضایتی را بررسی کنند.

رونق در اقتصاد خدمات محور

وی عنوان کرد: استان بوشهر به لحاظ منابع نفت و گاز در جایگاه ممتازی قرار دارد به گونه‌ای که در منابع گاز رتبه اول کشور و در مجاورت دریا و دارای امتیازات کشاورزی قابل توجه است و اگر بتواند اقتصاد خدمات محور را با تصمیمات بهتر رونق بیشتری دهند به اقتصاد منطقه کمک شایانی می‌شود.

نماینده رئیس جمهور گفت: من به عنوان عضوی از دولت مسائل مطرح شده مسئولان این شهرستان را در جهت رونق اقتصاد استان در دولت و کمیسیون اقتصاد مطرح خواهم کرد.

انصاری با بیان اینکه سیاست دولت در بخش بحرانی آب، توسعه منابع آب دریایی در منابع شمال و جنوب کشور است خاطرنشان کرد: آبشیرین کن‌ها باید فعال شود و این پیشنهاد استفاده از آب دریا مورد استقبال دولت است و اگر سرمایه گذارانی در این زمینه باشد دولت حمایت مؤثری از طریق صندوق توسعه ملی از آنها می‌کند و وزارت نیرو نیز تعهدات خوبی در زمینه خرید آب شیرین شده به عمل می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه علت اینکه بیکاری به کندی مدیریت می‌شود این است که فارغ التحصیلان مهارت ورود به کارهای سخت را ندارند خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از فارغ التحصیلان دانشگاهی ما مهارت‌های فنی و صنعتی ندارند و خیلی از آنها در محیط‌های کار به صرف مدرک تحصیلی قابلیت جذب ندارند و باید قبل از جذب شدن دوره‌هایی را بگذرانند.

مهارت آموزی برای کاهش بیکاری

انصاری عنوان کرد: توسعه آموزش عالی در جای خود شایسته است اما برای اشتغال باید مهارت‌هایی را فرا گیرند که در دستور کار دولت هم دو طرح کارورزی و مهارت آموزی قرار گرفته است.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور اظهار داشت: دولت وظیفه دارد برای کسانی که فاقد مهارت هستند زمینه آموزش این مهارت‌ها را فراهم کند و یا کسانی که مهارت علمی دارند با طرح کارورزی مهارت عملی در آنها ایجاد کند تا زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بهبود یابد.

وی با تقدیر از همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی که در شرایط سخت کنونی تلاش می‌کنند تا برنامه‌های کشور اجرا شود گفت: استان بوشهر به دلیل دسترسی به آب‌های آزاد و بازارهای منطقه در شرایط دشوار برای حل مشکلات اقتصادی کشور نقش و مسئولیت مضاعفی را برعهده دارد.

انصاری بیان کرد: امروز برای حل مشکلات اقتصادی باید به استان‌هایی مانند بوشهر به عنوان یک فرصت نگریسته شود و مردم نیز به طور حتم همچون همیشه همراه نظام خواهند بود و دولت نیز باید در حل مشکلات بکوشد تا قابلیت‌ها و پتانسیل‌های اینگونه مناطق بتواند در خدمت به حل مشکلات کشور و بحران اقتصادی قرار بگیرد.

وی گفت: تجربه نشان داده که همواره اینگونه مناطق چه در زمان تحریم و چه دوران دفاع مقدس به خوبی نقش ملی خود را در کمک به اقتصاد کشور انجام داده‌اند و حتماً باید تنگناهای موجود حل تا از این ظرفیت‌ها استفاده لازم شود.

انصاری پیرامون افزایش بکارگیری بانوان در پست‌های مدیریتی بیان کرد: تا پایان برنامه ششم طبق تصمیمات کشوری متوسط سن مدیران کشوری باید ۸ سال جوان‌تر شود و تمهیداتی برای آن اندیشده شده است.

استان بوشهر بهترین فرصت برای مقابله با تحریم‌ها است

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: با تأکیدات رئیس جمهور در زمینه بکارگیری بانوان در حال حاضر نسبت زنان مدیر در بین مدیران کشور به ۲۶ درصد رسیده است که برای پایان برنامه ششم توسعه ۳۰ درصد پیش بینی شده است که با این روند حتماً به این هدف خواهیم رسید.

وی خاطر نشان کرد: در زمینه تورم سعی شده که اگر تورمی اتفاق بیافتد باید افزایش دستمزدها متناسب با تورم باشد تا مردم در اداره زندگی دچار مشکل نشوند و امسال دولت حقوق کارکنان خود را ۲۰ درصد افزایش داده است.

انصاری تصریح کرد: مناطقی مانند استان بوشهر بهترین فرصت و امکان برای مقابله با شرایط تحریم هستند و حتماً درخواست‌های دریانوردان به کمیسیون اقتصادی و دولت انتقال خواهم داد.

کد خبر 4570482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =