فعالیت مرکز پژوهش های عالی شورای استان ها به زودی

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: به زودی فعالیت مرکز پژوهش‌های عالی شورای استان‌ها همانند مرکز پژوهش‌های مجلس فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی الویری در حاشیه برگزاری هفدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به برگزاری جلسه فوق‌العاده مجلس خبرگان در روز آتی بنابراین تصمیم گرفته شد که جلسه شورای عالی استان‌ها امروز برگزار شود.

وی تصریح کرد: همچنین با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، هفدهمین اجلاس شورایعالی استان‌ها دو هفته زودتر از موعد همیشگی برگزار شده است و این به خاطر در پیش بودن ماه مبارک رمضان بود.

رئیس شورای عالی استان‌ها همچنین در ارتباط با دستور جلسات امروز گفت: از دستور جلسات می‌توان به طرح راه‌اندازی مرکز پژوهش‌های شورای عالی استان‌ها اشاره کرد و این در حالی است که طی سالهای گذشته هنوز این مرکز راه‌اندازی نشده است. با تصویب راه‌اندازی این مرکز بزودی فعالیت مرکز پژوهش‌های عالی شورای استان‌ها همانند مرکز پژوهش‌های مجلس فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی گفت: البته در نوبت اول جلسه امروز اعضا به سایر مواد راه‌اندازی مرکز پژوهش‌های شورای عالی استان‌ها رأی دادند و در نوبت بعدی در جلسه امروز به موضوع ترکیب هیئت امنا و چارچوب این طرح پرداخته خواهد شد.

الویری همچنین به دستور بعدی جلسه امروز شورایعالی استان‌ها اشاره کرد و گفت: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در مراکز استان‌ها و کلانشهرها موضوع دیگری است که در دستور کار امروز شورایعالی استان‌ها قرار دارد و با توجه به اینکه ۴ دوره از این انتخابات در تهران برگزار شده است؛ سازمان بازرسی کل کشور ایراداتی را در ارتباط با فرآیند برگزاری انتخابات داشته است که با تصویب این طرح قاعدتاً این ایردات نیز مرتفع خواهد شد.

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: انتخابات شورایاری‌ها در محلات برگزار خواهد شد و افرادی که انتخاب می‌شوند هیچ هزینه‌ای را دریافت نمی‌کنند و در تهران نیز با توجه به مصوبه شورای شهر تهران، انتخابات شورایاری‌ها توسط مدیریت شهری صورت می‌پذیرد.

الویری ادامه داد: یکی از ایراداتی که بازرسی کل کشور نسبت به برگزاری انتخابات شورایاری‌ها داشته است این بوده که در قانون مصوب ۱۳۷۵ شوراها ذکری از انتخابات شورایاری‌ها نشده است و به همین جهت شورای عالی استان‌ها اصلاحاتی را در این ارتباط کرده است.

وی با اشاره به زمان برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در تهران گفت: هفته گذشته جلسه‌ای با حضور تعدادی از نمایندگان مردم تهران در شورای شهر تهران و همچنین ستاد هماهنگی شورایاری‌ها و مسئولان استانداری و فرمانداری برگزار شد و قرار بر این شد که انتخابات شورایاری‌ها در اواخر خرداد و یا اوایل تیرماه کلید بخورد که به نظر می‌رسد زمان این انتخابات به تعویق بیفتد.

وی در این باره توضیح داد: طرح انتخابات شورایاری‌ها در مراکز استان‌ها و کلانشهرها هنوز به تصویب نرسیده است و پیش‌بینی می‌شود پس از تصویب در شورایعالی استان‌ها حدود یک ماه نیز برای تصویب نهایی در دولت بررسی شود به همین جهت انتخابات شورایاری‌ها در تهران با کمی تأخیر یک ماه تا یک ماه و نیم شهریورماه برگزار شود.

کد خبر 4605765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =