لزوم نوآوری در زمینه پلت فرم‌ها / باید سکوی خودمان را ایجاد کنیم

کرمان - رئیس مرکز ملی فضای مجازی با تاکید بر لزوم ایجاد پلت فرمی قوی‌تر از تلگرام گفت: برای اینکه در دنیای امروز بازیگر باشیم باید سکوی خودمان را داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید ابوالحسن فیروزآبادی پیش از ظهر پنجشنبه در اولین همایش رسانه‌های نوین و شکل دهی نهادهای اجتماعی در دانشگاه هایتک با اشاره به اینکه تولید علم از داده صورت می‌گیرد، اظهار کرد: تولید علم یکی از کارهایی است که توسط رسانه در دنیای امروز انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه توسعه تکنولوژی‌های نوظهور انسان محوری را به ربات محوری تبدیل می‌کند، افزود: بر این اساس هژمونی طبقه سیاسی اجتماعی به هژمونی اقتصادی اجتماعی تبدیل می‌شود.

فیروزآبادی با اشاره به نقش آفرینی گروه‌های اجتماعی و مردم نهاد بر روی پلت فرم‌ها و تأثیرگذاری آنها در هویت ملی کشورها، گفت: اقتصاد پلت فرمی نتیجه تمدن است.

وی گفت: این درست نیست که پلت فرم‌های بزرگ در انحصار آمریکا باشند و ما در برابر این مساله بی تفاوت باشیم بلکه باید در این خصوص فعالانه اقدام کنیم.

فیروزآبادی به بحث پیرامون شکاف‌های دیجیتالی، اطلاعاتی، تکنولوژیکی و شکاف دولت و ملت پرداخت و افزود: شکاف دیجیتالی مربوط به آمریکا و سایر کشورهای جهان بوده و تمامی امکانات و اطلاعات و داده‌های این حوزه در انحصار آمریکا است.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد شکاف بین دولت و ملت افزود: آنها به دنبال این هستند که با ایجاد سکوهایی اخلاق، فرهنگ و هنجارهای جامعه ما را کمرنگ کنند.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به لزوم بررسی استراتژی‌ها در این زمینه گفت: در گام نخست باید آداب زیست در شبکه‌های فضای مجازی را کشف کنیم.

وی با تاکید بر لزوم جلوگیری از شکاف بین دولت و ملت اظهار کرد: چنانچه وارد این بازی شویم از هر جناحی که باشیم در زیست بوم دشمن بازی کرده ایم.

فیروزآبادی با اشاره به اینکه ایران رتبه اول در زمینه تولید پلت فرم در منطقه را دارد، افزود: این موفقیت در سایه امنیت، نیروهای جوان و دانشگاه‌ها محقق شده است.

وی با اشاره به توسعه اقتصاد پلت فرمی در کشور عنوان کرد: به علت دخالت‌های سیاسی در حوزه رسانه‌ای در زمینه توسعه پلت فرم رسانه‌ای موفق نبوده ایم.

وی از پلت فرم رسانه‌ای به عنوان آوردگاه نبرد با دشمن در فضای مجازی نام برد و ادامه داد: در این حوزه دشمن را فراموش کرده و خودمان را می‌کوبیم.

فیروزآبادی با تاکید بر لزوم ایجاد پلت فرمی قوی‌تر از تلگرام افزود: دشمن در شکاف پلت فرمی سعی دارد اوضاع کشور را تیره نشان دهد و بگوید که مردم به حکومت بی اعتماد هستند.

وی با تاکید بر لزوم نوآوری در این زمینه گفت: برای اینکه در دنیای امروز بازیگر باشیم باید سکوی خودمان را داشته باشیم و نمی‌توان روی سکوهای لغزان فیسبوک، توئیتر و… قرار بگیریم.

کد خبر 4606507

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =