تولیدکننده و صادرکننده واقعی مورد حمایت دولت قرار گیرد

قزوین- رئیس اتاق بازرگانی قزوین گفت:در مقابل آرایش جنگی دشمن،ماهم باید با تثبیت قوانین،تصمیم گیری درست و حمایت از تولیدکننده و صادرکننده واقعی، بهبود فضای کسب و کار و رونق تولید رامحقق کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پنجشنبه شب با حضور بابک دین پرست معاون امور اقتصادی و توسعه وزارت کشور، عبدالمحمد زاهدی استاندار، داوود محمدی و سیده حمیده زراّبادی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی، منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استانداری، مدیران دستگاه‌های اجرایی در استانداری قزوین برگزار شد.

مهدی بخشنده در این جلسه گفت: در دو سال گذشته شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان توانست رتبه برتر را کسب کند و در گروه یک قرار گیرد که بیانگر برنامه ریزی خوب صورت گرفته توسط بخش خصوصی برای حل مشکلات تولید است.

وی بیان کرد: با حضور تشکل‌های منسجم و تعامل و هماهنگی خوب مدیران دولتی و بخش خصوصی توانستیم بخشی از مشکلات را شناسایی و برای حل آنها اقدام کنیم.

بخشنده اظهار داشت: در شورای گفتگو تعداد مصوبات ۴۱ درصد بیشتر شده اما متأسفانه ۴۸ درصد آنها اجرا شده و علت این مشکل این است که بخشی از بدنه دولت در اجرا مقاومت می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین یادآور شد: به نظر می‌رسد باید استانداران اختیار بیشتری داشته باشند تا اگر به سختی یک مصوبه گرفتیم در اجرا با مشکل مواجه نشود.

بخشنده گفت: تعدد جلسات مشکل ساز شده و در همه جلسات مدیران ارشد حضور دارند که بهتر است یک کمیسیون قوی و یکپارچه وظیفه همه کارگروه‌ها را بر عهده داشته باشد و جلسات کمتر شود.

وی اضافه کرد: وقتی دشمن آرایش جنگی گرفته ما هم باید آمادگی مناسبی داشته باشیم و روش‌های خود را برای رونق تولید تغییر دهیم در غیر این صورت نمی‌توان به پیشبرد کارها امیدوار بود.

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین یادآور شد: در جلسه با مسئولان باید ضمن بیان مشکلات شناسایی شده در بخش تولید باید تصمیم گیری ها جدی و قاطعانه باشد.

وی اظهار داشت: هماهنگی دولت و بخش خصوصی در استان بسیار خوب است و عده‌ای روحیه جهادی دارند اما به دلیل ثبات نداشتن قوانین و مقررات، نبود سیاست ارزی مدون، بلاتکلیفی واحدهای تولیدی صنعتی و کشاورزی بیشتر شده و گاهی از واحدهای تولیدی واقعی حمایت نمی‌شود.

بخشنده افزود: گاهی به جای دفاع و حمایت از تولیدکننده واقعی متأسفانه شاهد این هستیم که استان تحت تأثیر واحدهایی است که کارگران را گروگان گرفته‌اند و تولید کننده واقعی نیستند و باید از چرخه تولید کنار بروند زیرا این افراد با سیاه نمایی می‌خواهند با تهدید اخراج کارگران از دادن مالیات شانی خالی کنند و از معافیت و تشویق برخوردار شده و یا تسهیلات بگیرند.

وی اضافه کرد: در سال رونق تولید باید واحدهایی که واقعاً فعال و تولید کننده واقعی هستند مورد حمایت دولت قرار گیرند.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین تصریح کرد: در استان قزوین بیش از ۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنعتگران داده شد اما باید پرسید واقعاً چه اتفاقی رخ داد و چه گره‌ای از مشکلات صنعتگران گشوده شد.

کد خبر 4612832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =