شما اهمیتی برای دادسرا ندارید/قد و اندازه تان وام ازدواج بود

نماینده دادستان تهران خطاب به هادی رضوی گفت: شگرد شما این است که ما شما را آدم مهمی ببینیم این در حالی است که شما اهمیتی برای دادسرا ندارید.

به گزارش خبرنگار مهر، رسول قهرمانی، نماینده دادستان تهران در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات محمدهادی رضوی که صبح امروز در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی برگزار شد خطاب به هادی رضوی گفت: سوالی از شما دارم؛ مبنی بر اینکه از بانک مرکزی استعلام گرفته اید که موضوع پرونده اخلال نیست خیلی بزرگ‌تر از شماها را بانک مرکزی جواب نمی‌دهد شما چطور از بانک مرکزی پاسخ گرفتید اگر هم درست باشد بانک مرکزی وظیفه دارد کار خود را بکند در رابطه با روند کار هادی رضوی توضیح داد اخذ تسهیلات مصرف تسهیلات و تسویه آن هر سه کاملاً مجرمانه بوده است.


قهرمانی ادامه داد: رضوی از تاریخ ۹ .۷. ۹۱ تحت پوشش پوشش شرکت آینده سازان فاطمی به بانک تقاضا می‌کند که ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات می‌خواهم پرونده به بخش اعتباری رفته و بررسی می‌شود در ابتدا اعلام می‌کنند که دو و نیم میلیارد تومان اختصاص یابد رضوی این مبلغ را نمی‌گیرد چون بیشتر از اینها می‌خواهد

نماینده دادستان تهران ادامه داد: یکباره اما رضوی هفت میلیارد تسهیلات گرفته. دو و نیم میلیارد مصوب کجا و ۷ میلیارد کجا؟ در بررسی‌ها متوجه شدیم که در کارشناسی بعدی خانم رام از کارشناسان بانک اعلام می‌کند که در صورت درست بودن برنامه‌ها و ضمانت نامه‌ها ۲و نیم میلیارد بگیرد.

قد و اندازه هادی رضوی وام ازدواج بود

قهرمانی خطاب به قاضی دادگاه گفت: یک جایی ایشان با آقای جهانبانی که کارشان گندم است در رابطه با ۱۰ هزار دوربین مداربسته قرارداد می‌بندند این چطور است چون این تعداد برای کل تهران است قد و اندازه آقای رضوی دریافت وام ازدواج بود و نه تسهیلات میلیاردی.

نماینده دادستان تهران در رابطه با اخذ تسهیلات بانکی از سوی هادی رضوی گفت: دو و نیم میلیارد محل بحث بوده اما در مدت زمان کمی متهم ۷ میلیارد تسهیلات می‌گیرد آقای رضوی اسناد بانکی تان در پرونده بیرون کشیده نشده است.

وی افزود: آقایی که صلاحیت نداشته با همان شرکت ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات می‌گیرد مصوبه اولیه دو نیم میلیارد بود، کارشناس اعلام کرده بود که دو و نیم میلیارد هم زیاد است اما در نهایت ایشان ۶۰ میلیون تسهیلات می‌گیرند.

قهرمانی تصریح کرد: در ابتدا اعتبارات وثیقه‌ای اولیه شرکت آینده سازان پایین بود. اول ۵۰ درصد وثیقه ملکی اعلام شد اما در نهایت با نظر آقایان بخشایش کاظمی و توسلی اعضای هیئت مدیره بانک سرمایه این میزان به ۲۷ درصد وثیقه ملکی کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه کارشناس ابتدایی در پرونده فساد را داده بود، گفت: خانم رام فساد آقای رضوی را قبل از اخذ تسهیلات هشدار داده بود چرا که صورت‌های مالی این فرد از نظر کارشناس قابل استفاده نبوده است.

نماینده دادستان تهران در رابطه با تسهیلات دریافتی از سوی شرکت آینده سازان فاطمی گفت: این شرکت ۶۰ میلیارد پول می‌گیرد که بخشی از آن ضمانت نامه مصوب بوده است اما رضوی درخواست تبدیل ضمانت نامه به تسهیلات را داده بود که هیئت مدیره آنها را قبول کرد.

وی افزود: شرکت رهجویان کوثر از سوی آقای رضوی راه اندازی شده و زهرا شریف کاظمی به عنوان مدیر عامل شرکت انتخاب می‌شود و این فرد را به دنبال اخذ تسهیلات می‌فرستند زهرا شریف کاظمی در اعترافات خود اعلام کرده است که آقای رضوی به من گفت نمی‌توانم در همه شرکت‌ها اسم خودم را بزنم به ازای هر شرکت دسته چک می‌گیرم برایتان.

قهرمانی ادامه داد: شگرد رضوی این بوده است که این افراد را به دفتر خانه‌ای در جردن برده و از آنها اقرارنامه می گرفته تا مبادا سرش کلاه بگذارند.

وی‌خطاب به متهم محمد هادی رضوی گفت: ما شما را آدم مهمی را نمی‌بینیم. شما اهمیتی برای دادسرا ندارید که می‌گوئید فلانی به خاطر من آمد و یا بازپرس عوض شد.

نماینده دادستان تهران ادامه داد: رضوی به هیئت مدیره بانک نامه نوشته و اعلام می‌کند به جای وثیقه ملکی از او سپرده بگیرید چون پول نقد بهتر است بنابراین به جای ۳۰ درصد وثیقه ملکی از من پول نقد بگیرید و به ازای آن سپرده باشد سپرده آن را هم محمد امامی همدستش تعیین می‌کند بعدها محمد امامی می‌رود و ملکی را گرفته اما بعداً رضوی پول آن را تأیید و آزاد می‌کند

کد خبر 4616904

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =