۷۵۰۰ تن کلزا در مازندران خریداری شد

ساری - مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ از خرید هفت هزار و ۵۰۰ تن کلزا به ارزش ۲۳۵ میلیارد ریال از کشاورزان مازندرانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جعفری در حاشیه بازدید از مراکز خرید تضمینی دانه روغنی کلزا به میزان خرید این محصول تاکنون اشاره کرد و گفت: در سال جاری تاکنون ۷۵۰۰ تن کلزا به ارزش ۲۳۵ میلیارد ریال از کشاورزان مازندرانی خریداری شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ با بیان اینکه ۳ میلیارد و ۷۵۲ میلیون ریال به حساب کلزاکاران استان واریز شده، گفت: با پیگیری‌های مستمر تلاش می‌کنیم تا باقیمانده مطالبات کشاورزان کلزا کار نیز به زودی از طریق سامانه خرید تضمینی بانک عامل پرداخت گردد.

سید محمد جعفری اظهار داشت: بر اساس دستور العمل خرید تضمینی کلزا قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا با دو درصد ناخالصی و ۱۰ درصد رطوبت ۳۴ هزار و ۳۹۸ ریال تعیین شده است.

وی با بیان اینکه در مراکز خرید شرکت غله، دانه‌های روغنی کلزا تا ۱۰ درصد ناخالصی و ۲۰ درصد رطوبت قابل خریداری می‌باشد، گفت: به ازای هر درصد افت رطوبتی بالای ده درصد و افت ناخالص بالای دو درصد به نسبت از وزن محصول کلزا تحویلی کسر و بهای آن محاسبه و پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ افزود: با تمهیدات صورت گرفته در مراکز خرید هیچ گونه صف انتظار برای تحویل محصول وجود ندارد و میانگین حضور هر کشاورز در مرکز زیر نیم ساعت است.

جعفری با توجه به فساد پذیری بالای کلزا تصریح کرد: کل محصول خریداری شده از کشاورزان سریعاً حمل می‌شود تا محدودیت فضا در مراکز خرید جهت تحویل دانه روغنی کلزا وجود نداشته باشد.

جعفری اظهار داشت: تاکنون ۱۴ مرکز به تناسب حجم ارائه دانه روغنی کلزا در استان بازگشایی شده و تعداد ۹ مرکز دیگر نیز از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری تجهیز و در آمادگی کامل جهت دریافت این محصول می‌باشند.

وی افزود: علاوه بر تجهیزات سخت افزاری تعداد ۲۰۰ نفر از کارکنان و کارشناسان شرکت نیز در مراکز خرید مستقر و در حال تسهیل فرآیند خرید است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ با اشاره به اینکه خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری تنها از طریق سامانه انجام خواهد شد و هیچ محصولی از کشاورزانی که در سامانه ثبت نام نکرده‌اند خریداری نخواهد شد اظهار داشت: کشاورزانی که در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت نام نکردند هرچه زودتر با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستانها نسبت به ثبت سطح زیر کشت کلزای خود اقدام کنند.

جعفری تاکید کرد: کشاورزان در زمان تحویل محصول، کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند و تا زمانی که کشاورزان عزیز، کلزا برای تحویل داشته باشند مراکز خرید شرکت غله دایر خواهند بود.

کد خبر 4622854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =