۷۱۹ پایگاه کنترل فشار خود در استان پیش بینی شده است

یاسوج – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: ۷۱۹ پایگاه برای کنترل فشار خود در استان پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز یزدانپناه بعدازظهر سه شنبه در نشست کمیته راهبردی طرح بسیج ملی کنترل فشار خون افزود: از این تعداد ۳۰ پایگاه به صورت سیار فعالیت داشته و پنج پایگاه نیز در مناطق عشایری فعال هستند.

وی بیان داشت: دیگر پایگاهها نیز در مراکز بهداشتی، درمانی، خانه‌های بهداشت، مطب و کلینیک‌های خصوصی، خانه بهداشت کارگری و طب کار و دیگر ارگانها برای خدمات رسانی در راستای کنترل فشار خون فعال هستند.

یزدانپناه تاکید کرد: بنده انتظار دارم در حد امکان هزینه‌های غیر ضروری را کاهش داده و برای اجرای مطلوب این طرح در تمامی نقاط اقدام موثر داشته باشید.

وی افزود: خدمت به مردم به عنوان ولی نعمتان انقلاب در حوزه‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان نعمتی است که خداوند به برخی بندگانش ارزانی داشته است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تاکید کرد: امیدوارم تمامی افراد جامعه هدف در اجرای این طرح ملی تحت پوشش قرار بگیرد.

یزدانپناه افزود: آموزش داوطلبان و همکاران، ناظرین و مجریان برای پرسشگری و اندازه گیری فشار خون ضروذی است و باید با پزشکان متخصص داخلی و قلب برای پذیرش بیماران ارجاعی از سطح یک هماهنگیهای لازم انجام شود.

وی بیان داشت: بر طبق سرشماریها جمعیت استان ۷۱۳ هزار و ۵۲ نفر است که از این تعداد مشخصات ۶۸۷ هزار و ۶۷۸ نفر در سامانه سیب ثبت شده است.

یزدانپناه تعداد افراد بالای سی سال را ۳۱۹ هزار و ۴۰ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد جمعیت هدف طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، ۱۵۹ هزار و ۵۲۰ نفر است.

کد خبر 4623044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =