اصناف بندرعباس امنیت شغلی و اقتصادی ندارند

بندرعباس - رئیس اتاق اصناف هرمزگان گفت: اصناف بندرعباس امنیت شغلی و اقتصادی ندارند و با مجوز شهرداری ایستگاههای اتوبوس به سوپرمارکت تبدیل شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید جلالی سه شنبه شب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شورای اسلامی شهر بایستی به مجموعه اصناف توجه بیشتری داشته باشد، اظهار داشت: خوشبختانه بلوار ورودی شهرک بنکداران با پیگیری‌های کمیسیون فرهنگش شورای شهر بندرعباس به نام شهدای اصناف نامگذاری شده است که جای تشکر و قدردانی دارد.

وی در ادامه با اشاره به تقدیم بیش از ۱۰ هزار شهید اصناف در طول ۸ سال دفاع مقدس، بیان داشت: جامعه اصناف و بازاریان نه تنها جان بلکه مال خود را هم در راه انقلاب داده اند و توقع این قشر از مسئولین برای همراهی و حمایت بیش از این است.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان در ادامه افزود: نباید یک قشر برای جبران هزینه‌ها تحت فشار قرار بگیرد، اصناف بندرعباس در خصوص عوارض شهرداری اعتراض دارند و باید این موضوع مورد بازبینی قرار گیرد.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان در خصوص عوارضات سنگین سردر اصناف نیز بیان داشت: عوارضات تابلوهای تبلیغاتی صنفی برای اصناف قانع کننده نیست و باید کمک شود تا این فشارها کاهش یابد.

وی در ادامه، آمار بالای دستفروشان در شهر بندرعباس را به یک معضل بزرگ تشبیه کرد و با در خواست از مسئولان امر جهت ساماندهی این مسئله گفت: اصناف بندرعباس امنیت شغلی و اقتصادی ندارند حتی ایستگاه‌های اتوبوس بندرعباس نیز با مجوز شهرداری به سوپرمارکت و صنوف دیگر تبدیل شده‌اند.

مشاور شهردار در امور اصناف تصریح کرد: سازمان میادین و مشاغل کشاورزی مظلوم واقع شده است اگر شورای اسلامی و شهرداری در یکپارچه سازی این سازمان کمک می‌کرد اکنون شاهد ساماندهی یک مدیریت واحد بودیم، متأسفانه هیچ کمکی به این سازمان نشده و هر سازمان شهرداری وحتی مناطق سه گانه شهری در حوزه مدیریت دکه‌ها با یکدیگر رقابت می‌کنند.

جلالی بیان داشت: تمام کیوسک‌های حوزه معاونت فرهنگی ورزشی به هرچیزی تبدیل شده‌اند غیر از حوزه فعالیت فرهنگی و هیچ نظارتی در این کار دیده نمی‌شود.

رئیس اتاق اصناف مرکز هرمزگان گفت: شورای اسلامی باید شهرداری را وادار به اجرای یک طرح جامع ساماندهی دستفروشان و دکه‌های فلافل کند تا فعالان این حوزه شناسنامه دار شوند، چراکه با سلامت جامعه و مردم بازی می‌شود.

جلالی در خصوص انتقال صنوف آلاینده و ناسازگار با محیط شهری نیز اظهار داشت: برخی از شهرهای کشور در این مورد سبقت گرفته‌اند و شهرک‌های صنفی را افتتاح کرده‌اند و مورد بهره برداری قراره گرفته اما در استان هرمزگان تاکنون هیچ اقدام مؤثری صورت نگرفته است.

نماینده هرمزگان در اتاق اصناف ایران گفت: موضوع ساخت میدان میوه و تره بار شهر بندرعباس از زمان دولت هفتم و هشتم مطرح شد اما هنوز که هنوز است هیچ عزمی برای انتقال میدان تره‌بار به مجتمع جدید که هزینه کرده‌اند و ساخته شده است نشده است، وضعیت میدان میوه و تره‌بار کنونی شهر بندرعباس اسفناک وحادثه آفرین است.

جلالی عنوان کرد: قیمت گذاری میوه و تره بار در شهر بندرعباس پایه واساس اصولی ندارد همانطور که محدودیت فضای میدان فعلی انگیزه و ظرفیت رقابتی را ندارد، چرا اراده وعزمی برای انتقال وافزایش فعالین در این صنف نیست و مردم اسیر گرانی میوه وتره‌بار شده‌اند و تا انحصارشکسته نشود و مراکز توزیع، توسعه نیابد، امیدی به معجزه نیست.

اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان با مقایسه میادین میوه شهرستان میناب با ظرفیت بیش از ۱۰۰ غرفه با بندرعباس گفت: در میدان تره‌بار پایتخت تجاری کشور تنها ۳۵ غرفه فعالیت دارد.

وی در ادامه با انتقاد از نرخ واگذاری غرفه میدان دردست احداث بندرعباس و اعلام قیمت‌های نجومی اظهار داشت: لازم است کار کارشناسی صورت پذیرد تا غرفه داران توان خرید و انتقال را داشته باشند.

مشاور شهردار بندرعباس در امور اصناف این شهر با خطاب قرار دادن مدیران شهری تاکید کرد: برای یک بار هم که شده عدد و ارقام و قیمت‌های نجومی را کنار بگذارید و به زیبایی و ساماندهی شهر توجه کنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: واحدهای صنفی تعمیرکاران خودرو در بندرعباس دائم در معرض تهدید شغلی قرار دارند، هر زمانی که شهرداری نیاز مالی پیدا می‌کند بلافاصله این عزیزان جریمه می‌شوند.

کد خبر 4623334

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =