10 هزار نیروی پلیس امنیت استان تهران در ایام نوروز را تامین می کنند

فرمانده انتظامی استان تهران گفت: 10 هزار نیرو به طور شبانه روزی امنیت استان تهران در ایام نوروز را تامین خواهند کرد.

سردار رضا زارعی در گفتگو با خبرنگار مهر در کرج اظهار داشت: این نیروها در سه شیفت کاری از 25 اسفند تا 15 فروردین در تیم ها و اشکال مختلف سازماندهی شده ، به تامین امنیت استان تهران خواهند پرداخت.

فرمانده انتظامی استان تهران افزود: 10 هزار نیروی یاد شده در قالب 2500 تیم خودرویی ، موتوری و پیاده فعالیت می کنند و به غیر از نیروهای مستقر در کلانتری ها ، 200 پایگاه موقت پلیس در این ایام در نقاط مختلف استان تهران مستقر خواهند بود.

سردار زارعی خاطرنشان کرد: پایگاههای موقت در قالب کانکس و چادر گروهی و تیمی سه نفری متشکل از پلیس ، مامور راهداری و پلیس راه هستند و علاوه بر خدمات پلیس در بحث اطلاع رسانی و گردشگری نیز فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: همچنین دهها تیم به صورت محسوس و غیرمحسوس در اتوبوسها ، بزرگراهها و محورهای فرعی و روستایی ، نقاط گردشگری ، پارکها ، میادین و... حضور دارند و بر امور امنیتی نظارت می کنند.

فرمانده انتظامی استان تهران یادآور شد: 50 دوربین ثابت و سیار نیز در راستای شناسایی متخلفان رانندگی به یاری پلیس خواهند آمد و از 90 بسییجی ، 50 دانشجو و پلیس یاران جوان نیز برای تامین امنیت همکاری گرفته می شود.

وی تصریح کرد: 2 هزار نیرو از سوی نیروی انتظامی مرکز برای ایام نوروز در اختیار نیروی انتظامی استان تهران قرار گرفته است و در مجموع 200 رده پلیسی در استان تهران برای خدمات دهی در نوروز در آماده باش کامل خواهند بود که بیشترین تعداد تیم ها متعلق به کلانشهر کرج است.

سردار زارعی از شهروندان استان تهران تقاضا کرد: به منظور تامین امنیت و مشارکت با پلیس توصیه های ایمنی در خصوص سرقت ، تصادف و... را که در قالب بروشور به درب منازل داده می شود جدی گرفته و با پلیس همکاری لازم را داشته باشند.

کد خبر 462711

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha