گام قاطع دادستانی خرم‌آباد در جلوگیری از حاشیه‌نشینی

خرم‌آباد- دادستان خرم‌آباد در ادامه فعالیت‌های دستگاه قضایی برای جلوگیری از دست‌اندازی به اراضی ملی، این بار منطقه «فلک‌الدین» را نشانه رفته و اجرای پروژه تعیین حد منابع ملی را دنبال می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، طی سال‌های اخیر مسئله تخریب اراضی ملی و ساخت و ساز در بستر منابعی که متعلق به آیندگان هستند مسائل و مشکلات متعددی را رقم زده است؛ در محدوده شهرها ساخت و سازهایی به چشم می‌خورد که در دل اراضی ملی و به صورت غیرمجاز احداث شده‌اند.

همکاری نیروهای شهرداری، نیروی انتظامی، راه و شهرسازی و منابع طبیعی برای حفاظت اراضی ملی

این ساخت و سازهای غیرمجاز علاوه بر آنکه چهره شهر را نازیبا جلوه می‌دهند بلکه بستر توسعه بافت‌های ناکارآمد شهری می‌شوند؛ خانه‌هایی که از ایمنی لازم برخوردار نیستند و در کوچه‌های باریک و خارج از ضوابط و مقررات شهرسازی احداث شده‌اند خود فضایی برای بروز مشکلات بعدی فراهم می‌کنند.

اما در این میان دادستانی خرم آباد در استمرار اقدامات دستگاه قضائی لرستان و با همکاری دیگر دستگاه‌های ذی ربط برای جلوگیری از دست اندازی به طبیعت، پروژه تعیین حد منابع و اراضی ملی در منطقه «فلک الدین» این شهر را کلید زده است.

سعید رازانی با اشاره به اینکه ‬کسی نباید به اراضی دولتی دست اندازی کند، اظهار داشت: نیروهای شهرداری، نیروی انتظامی، راه و شهرسازی و منابع طبیعی برای جلوگیری از دست اندازی به اراضی ملی فعال هستند.

کوه و مراتع ما منابع ملی هستند، متعلق به شخص نیستند

وی با بیان اینکه کوه و مراتع ما منابع ملی هستند، متعلق به شخص نیستند، تصریح کرد: ‬هرکس ادعایی دارد به دادسرا بیایید و بگوید سند کوه را دارد؛ ما با همه ساخت و سازهای غیرمجاز و دست اندازی ها به منابع ملی برخورد قاطع می‌کنیم.

دادستان خرم آباد با اشاره به اینکه در راستای جلوگیری از توسعه مناطق حاشیه‌ای، در محله فلک الدین شهر خرم آباد با احداث یک مسیر محدوده منابع ملی را مشخص می‌کنیم؛ اظهار داشت: کار احداث این مسیر آغاز شده است و تا نزدیک سازمانی‌های ارتش این حد را ادامه می‌دهیم.

در محله فلک الدین شهر خرم آباد با احداث یک مسیر محدوده منابع ملی را مشخص می‌کنیم

وی با بیان اینکه با جلوگیری از دست اندازی به منابع ملی در این منطقه دیگر وضعیتی مثل گل سفید و علی آباد به وجود نمی‌آید، کوچه‌های باریک و خانه‌های ناایمن را نخواهیم داشت، تصریح کرد: رسانه‌ها هم پیگیری کنند تا این پروژه اجرا شود و مطالبه گر موضوع باشند.

دادستان خرم آباد با تاکید بر اینکه در بالای این مسیر احداثی نیز درخت کاری می‌شود و چشم انداز زیبایی از طرف دریاچه کیو پیدا می‌کند، یادآور شد: همه باید کمک کنند و پای کار باشند.

ایجاد کمربند سبز و درخت کاری

رازانی با اشاره به اینکه دادستانی خرم آباد عزم جدی دارد تا از ایجاد مناطق حاشیه‌ای و ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری کند، الان هم تلاش می‌شود این مناطق را ساماندهی کنیم و از توسعه بی رویه آنها جلوگیری کنیم، اظهار داشت: در عوض کمربند سبز و فضای سبز ایجاد می‌کنیم تا مردم این مناطق نیز به امکانات مناسب دسترسی داشته باشند.

وی با بیان اینکه ‬هرچه جلوی ساخت و ساز غیرمجاز را بگیریم به نفع شهر است، تصریح کرد: با کسانی که اراضی دولتی را تصرف کنند برخورد می‌کنیم و تاکید کرده‌ایم ساخت و سازهای غیرمجاز را به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ببرند.

بر اساس این گزارش، نماینده اجراییات شهرداری خرم آباد نیز از اجرای پروژه تعیین حد منابع ملی در منطقه «فلک الدین» این شهر طی ۷۲ ساعت خبر داده است.

کد خبر 4631113

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =