شرکت‌های حمل و نقل مسافر زیر ذره‌بین راهداری

کرمانشاه_ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از کنترل و نظارت بیشتر بر شرکت‌های حمل و نقل مسافر در این استان خبر داد.

فریبرز کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در حوزه حمل و نقل مسافر در راستای تحقق حمل و نقلی پویا و روان در چارچوب قوانین و مقررات و نیز استفاده از ظرفیت حداکثری ناوگان حمل و نقل عمومی در جابجایی مسافر درصدد قانون مند شدن شرکت‌ها و مؤسسات حمل و نقل مسافر و رانندگان با اعمال کنترل بیشتر، افزایش سهم حمل و نقل عمومی، کاهش تصادفات در بخش ناوگان عمومی و ترغیب مسافران به استفاده از ناوگان عمومی و افزایش صدور صورت وضعیت هستیم.

وی درباره مهمترین مشکلات موجود گفت: نبود تسهیلات جهت تجهیز شرکت‌های حمل و نقل مسافر، فعالیت غیرقانونی پلاک شخصی‌ها در بخش مسافربری، کمبود امکانات رفاهی در پایانه‌های عمومی و فرسوده بودن ناوگان مینی بوس از جمله مشکلات فعلی در حوزه حمل و نقل مسافر است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه مهمترین راهبردهای توسعه‌ای در این حوزه را شامل الزام شرکت های حمل و نقل مسافربری بر رعایت قوانین حاکم بر دستورالعمل شبکه سیر، کنترل دروازه‌ای محورهای مواصلاتی با اعزام گشت مشترک با پلیس، عدم خروج مسافر بدون صورت وضعیت، برگزاری کلاس‌های آموزشی جهت شرکت‌های حمل و نقل مسافر، رانندگان و مدیران فنی، تقویت طرح نوبت دهی و الزام آن به شرکت‌های حمل و نقل مسافر، الزام جابجایی مسافرین با ناوگان حمل و نقل عمومی، تقویت شرکت‌ها در جهت تأمین ناوگان ملکی، تجهیزات ایمنی، آموزشی و کنترل ناوگان عمومی و خدمه سفرهای برون شهری و تغییر رویه حمل و نقل از راننده محوری به شرکت محوری اعلام کرد.

وی از تلاش برای همکاری و تعامل بیشتر با پلیس راه در انجام وظایف محوله، برگزاری کلاس‌های آموزشی برای رانندگان، مدیران شرکت‌ها و مدیران فنی، انجام بازدیدهای دوره‌ای و میدانی و کنترل بیشتر بر فعالیت شرکت‌های حمل و نقل مسافر و ناوگان و رانندگان برون شهری، اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارائه خدمات بهتر به مسافرین خبر داد.

کرمی خاطرنشان کرد: درصدد توزیع لاستیک میان رانندگان و ناوگان حمل و نقل به نرخ دولتی، نظارت بر عملکرد مدیران فنی شرکت‌ها، اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارائه خدمات بهتر به مسافرین در بخش حمل و نقل مسافر، نظارت بر عملکرد رانندگان از طریق سامانه سپهتن و نظارت بر عملکرد فنی ناوگان از طریق سامانه FMS هستیم.

وی تصریح کرد: به طور جدی درصدد نظارت بر فعالیت شرکت ها و مؤسسات حمل و نقل مسافر، بازرسی و نظارت دقیق بر عملکرد رانندگان و ناوگان عمومی برون شهری هستیم همچنین از طریق سازمان‌های غیردولتی تحت پوشش به دنبال ترغیب بخش خصوصی به نوسازی ناوگان و احداث پایانه‌های عمومی هستیم.

کد خبر 4637742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =