آمریکا شایسته مذاکره دوباره نیست/مسئولان پیام رهبری را درک کنند

کرج - نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه آمریکا شایسته مذاکره دوباره نیست، گفت: مسئولان باید پیام رهبری را درک کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به اینکه نباید معیشت مردم به بازی‌های سیاسی گره‌زده شود، اظهار کرد: وزیر امور خارجه آلمان به ایران سفرکرده و مدعی شده که اروپا نمی‌تواند بدون خواست آمریکا برجام را اجرا کند، رسماً اعلام کرده است در موضوع برجام نمی‌توانند در کنار ایران باشند.

وی بابیان اینکه این شخص مدعی شده که پشت کردن به اروپا اشتباه است، گفت: مگر می‌شود اروپا را بدون آمریکا معنا کرد، چرا برخی نمی‌خواهند درس بگیرند.

خطیب جمعه کرج با تأکید بر اینکه وزیر امور خارجه آلمان پیش از آمدن به ایران مدعی شده است به این کشور سفر می‌کنم تا از آن‌ها بخواهم نفوذ منطقه‌ای و موشک‌هایشان را کنار بگذارند، گفت: اصولاً نباید چنین شخصی را به کشور راه داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه وزیر امور خارجه ما جواب خوبی به آلمان‌ها دارد و آن‌ها دست‌خالی برگشتند، گفت: نباید فرصت‌ها را از دست داد، ادامه دادن این مسیر درست نیست. اروپایی‌ها به‌جای اینکه اقدامی داشته باشند دائماً از ایران می‌خواهند مقابل تهدیدهای آمریکا کاری نکند.

آیت‌الله حسینی همدانی اضافه کرد: آنچه به نفع کشور است این است که توانایی‌های داخلی و عزم و همت جوانان در برنامه‌ریزی‌ها مدنظر قرار بگیرد.

مذاکره با آمریکا یک اشتباه استراتژیک است که نباید رخ دهد

وی در بخش دیگری به سفر نخست‌وزیر ژاپن به ایران اشاره کرد و گفت: این سفر حواشی رسانه‌ای داشته است. آنچه برای ما در روابط خارجی مهم و معیار است، نظر رهبری است.

خطیب جمعه کرج بابیان اینکه سفر نخست‌وزیر ژاپن داشت مسیر خاصی را طی می‌کرد، گفت: باتدبیر رهبری مسیر این سفر به‌درستی هدایت شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه رهبری باتدبیر آمریکا را به هیچ گرفت، گفت: وقتی از خدا بترسیم همه از ما خوف خواهند داشت و وقتی از خدا نترسیم از همه باید بترسیم.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه رهبری روح امیدواری در کشور را افزایش داده است، گفت: مذاکره با آمریکا یک اشتباه استراتژیک است که نباید رخ دهد.

وی با تأکید بر اینکه اگر ایران بپذیرد که مذاکره کند خطای راهبردی مرتکب می‌شود، گفت: آمریکا در حال عملیات فریب است.

خطیب جمعه کرج خطاب به دولتمردان، گفت: پیام رهبری را درک کنید، آمریکا شایسته مذاکره دوباره نیست، رئیس‌جمهور آمریکا طبق اظهارنظر صاحب‌نظران طی دو سال گذشته ۱۱ هزار دروغ گفته است.

بسیاری مدعی هستند، نظام سیاسی آمریکا شکست‌خورده است و اقتصاد این کشور در حال سقوط و دست پا زدن است نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه آمریکا کدخدا نیست، گفت: پیش‌شرط رهبری برای تقویت روابط ایران و ژاپن بسیار دقیق بود، فرمودند؛ نباید گوش‌به‌فرمان آمریکا باشیم.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری به افول آمریکا اشاره کرد و گفت: رهبری در چند نوبت به افول آمریکا اشاره‌کرده‌اند، مسئله افول آمریکا را همه اندیشمندان این حوزه قبول دارند. همچنین شورای ملی اطلاعاتی آمریکا نیز به این مسئله اذعان دارد.

وی گفت: نوام چامسکی مدعی شده آمریکا امپراتور در حال سقوط است، این قدرت هم در داخل و هم در خارج در حال سقوط است.

خطیب جمعه کرج اضافه کرد: بسیاری از صاحب‌نظران می‌گویند؛ تا سال ۲۰۲۵ سلطه آمریکا از بین خواهد رفت. برخی نیز مدعی هستند سقوط آمریکا اتفاق افتاده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه بسیاری نیز مدعی هستند، نظام سیاسی آمریکا شکست‌خورده است و اقتصاد این کشور در حال سقوط و دست پا زدن است.

لزوم رعایت تکریم ارباب‌رجوع / ناچار شوم نام مدیران را اعلام می‌کنم

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با اشاره به مسائل استان، گفت: برخی از مدیران رعایت حال ارباب‌رجوعان را نمی‌کنند و کارمندان خود را آزار و اذیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی گزارش‌ها در این خصوص می‌رسد که درست است، گفت: تذکر می‌دهیم، اما می‌بینیم که برخی مشکلات همچنان ادامه دارد. اگر ناچار شوم نام این مدیران و مدیران و وزیری که از این مدیران حمایت می‌کند را اعلام می‌کنم.

خطیب جمعه کرج در ادامه با اشاره به آغاز فصل گرما، گفت: مکرر عرض شده ماشین حریم خصوصی نیست، و کسی حق ندارد کشف حجاب کند، باید با این ناهنجاری اجتماعی قاطعانه برخورد شود.

کد خبر 4640101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =