رقم حقوق ورزشکاران پارالمپیکی مشخص شد

کمیته ملی پارالمپیک در قالب آئین‎نامه‎ای ویژه برای بازی‎های پارالمپیک توکیو، رقم حقوق پرداختی به ورزشکارانی که برای این بازی ها کسب سهمیه کرده و شانس مدال دارند، مشخص کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، کمیته ملی پارالمپیک پیگیری های امور مربوط به بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو و اعزام کاروان به این دوره بازی ها را در ستاد بازی های پارالمپیک انجام می دهد. یکی از محورهای مورد بحث در این ستاد در رابطه با حمایت از ورزشکاران اعزامی به توکیو و اختصاص اعتبار لازم برای پرداخت حقوق به آنها بوده است.

در این زمینه پیش بینی عملکرد ورزشکارِ صاحب سهمیه در میادین پارالمپیک همراه با رنگ احتمالی مدال از عوامل تعیین کننده در مصوب کردن رقم حقوق پرداختی به آنها بوده است. این حقوق با افزایش قابل توجه نسبت به حقوق مصوب برای مدال آوران بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا پیش بینی شده است.

تعیین سقف و کف حقوق برای مدال آوران پارالمپیک توکیو

بر این اساس قرار است ورزشکارانی که پیش بینی طلایی شدن آنها در بازی های پارالمپیک توکیو می شود ۵ میلیون تومان حقوق دریافت کنند. این رقم برای مدال آوران نقره ۲ میلیون تومان تعیین شده و رقم مصوب برای مدال آوران برنز هم یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

این ارقام به عنوان «سقف حقوق پرداختی» به ورزشکاران جانباز و معلولی که شانس کسب مدال در پارالمپیک توکیو را دارند، تعیین شده است. البته با نظر اعضای کادر فنی تیم‌ها و ورزشکاران و مسئولان مربوطه در کمیته ملی پارالمپیک و با لحاظ کردن مسائلی مانند کم کاری، دور بودن از آمادگی و … ارقام در نظر گرفته کاهش پیدا خواهد کرد.

به همین دلیل رقمی هم به عنوان «کف حقوق پرداختی» در نظر گرفته شده است. این رقم برای طلایی ها ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. کف حقوق پرداختی به مدال آوران نقره یک میلیون و ۵۰۰ تومان است و یک میلیون هم برای مدال آوران برنز در نظر گرفته شده است.

ارقام موردنظر در حالی به عنوان سقف و کف حقوق پرداختی برای پارالمپین های توکیو پیش بینی شده که تصمیم گیرندگان کاروان المپیک برای ورزشکاران اعزامی به توکیو رقم حقوق ثابتی مصوب کرده اند؛ به طوری که قرار است تمام ورزشکاران صاحب سهمیه این بازی ها ۵ میلیون تومان حقوق ماهیانه داشته باشند.

در هر صورت طبق پیش بینی های انجام شده قرار است حقوق ورزشکاران پارالمپیکی ماهیانه به صورت مستقیم به حساب آنها واریز شود. ضمن اینکه اگر در جریان بازی های پارالمپیک توکیو، ورزشکاری عملکرد بهتری از پیش بینی انجام شده داشته باشد و موفق شود مدال خوش رنگ تر از آنچه تصور می شد کسب کند، مابه التفاوت حقوق او محاسبه شده و به حسابش واریز می شد.

طلایی‌ها ۶ ماه بیشتر حقوق می‌گیرند

به گزارش خبرنگار مهر، کمیته ملی پارالمپیک سال گذشته و پیش از بازی های آسیایی جاکارتا به ترتیب حقوق ۳ میلیون تومانی، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی و یک میلیون تومانی را برای ورزشکارانی که پیش بینی کسب مدال طلا، نقره و برنز توسط آنها شده بود را مصوب و پرداخت آن را از چندماه پیش از بازی ها آغاز کرد اما تا به امروز به مسافران پارالمپیک توکیو حقوقی پرداخت نشده است.

البته اینگونه پیش بینی شده که ورزشکارانی که شانس کسب مدال طلا دارند برای مدت ۱۲ ماه حقوق دریافت کنند. این زمان برای مدال آوران نقره و برنز یک دوره ۶ ماهه است.

در مورد ارقام تعیین شده به سقف و کف حقوق پرداختی به پارالمپیکی ها و چگونگی تخصیص آن، در آخرین نشست ستاد بازی های پارالمپیک که اردیبهشت ماه برگزار شد بحث و نتیجه گیری شد. البته قرار است در نشست آتی این ستاد که چهارشنبه برگزار می شود، بررسی های دوباره ای صورت بگیرد سپس آئین نامه پشنهادی نهایی شود.

دارندگان سهمیه بازی های پارالمپیک توکیو

بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو نهمین حضور کاروان ورزش جانبازان و معلولان ایران در ادوار مختلف این بازی ها به حساب می آید. تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران همراه با سیامند رحمان در پاراوزنه برداری، ساره جوانمردی و سمیرا ارم در پاراتیراندازی، زهرا نعمتی، راضیه شیرمردی، رمضان بیابانی، سینا منشازاده، پوریا جلالی پور و اصغر زارعی نژاد در پاراتیروکمان تاکنون برای این دوره بازی ها کسب سهمیه کرده اند اگرچه با تاکید هادی رضایی سرپرست کاروان بازی های پارالمپیک، ترکیب این کاروان کاملاً کیفی و بر اساس مدال آوری نهایی خواهد شد و به همین دلیل کسب سهمیه ملاکی برای اعزام ورزشکار نخواهد بود.

کاروان ایران با ۷۹ سهمیه در دوره پیشین بازی های پارالمپیک در ریودوژانیرو شرکت کرد و با ۲۴ مدال شامل ۸ طلا ۹ نقره و ۷ برنز در جایگاه پانزدهم ایستاد.

کد خبر 4643338

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =