۴۷ هزار تن گندم در مازندران خریداری شده است

ساری - مدیرعامل غله و خدمات بازرگانی مازندران گفت: تاکنون بیش از ۴۷ هزار تن گندم مازاد مصرف از کشاورزان استان خریداری شده است.

محمد جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از ابتدای فصل خرید تضمینی گندم تاکنون بیش از ۲۷ هزار تن گندم به ارزش ۴۰۱ میلیارد و ۶۹۲ میلیون ریال تحویل مراکز خرید شرکت غله شد که با توجه به ثبت اطلاعات محموله های دریافتی در سامانه در صف انتظار پرداخت قرار گرفتند.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ اظهار داشت: با پیگیری های به عمل آمده گندمکارانی که تا ۱۹ خرداد محصول خود را تحویل مراکز خرید شرکت غله دادند مطالباتشان را به مبلغ ۶۹ میلیارد و ۵۲۷ میلیون ریال دریافت کردند وبا پیگیری های صورت گرفته مطالبات سایر گندمکاران مازندرانی نیز بزودی پرداخت خواهد شد.

وی به مراکز خرید تضمینی گندم اشاره کرد و گفت: این میزان خرید توسط ۱۴ مرکز از ۲۳ مرکز پیش بینی شده جهت خرید تضمینی گندم در سطح استان مازندران صورت پذیرفته که به تناسب برداشت گندم به تعداد آنها افزوده خواهد شد.

جعفری با اشاره به قیمت تضمینی گندم اظهار داشت: قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال زراعی جاری براساس ۴ درصد افت مفید و ۱ درصد افت غیرمفید ۱۷ هزار ریال تعیین شده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ تصریح کرد: خرید تنها از کشاورزانی صورت می گیرد که نام آنها در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت شده باشد.

وی تاکید کرد: در سالجاری هیچ خرید تضمینی گندم از کشاورزانی که در سامانه ثبت نام نکرده اند انجام نخواهد شد و گندمکارانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکردند باید با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستانها نسبت به ثبت سطح زیر کشت گندم خود در سامانه نظام نوین ترویج اقدام کنند.

جعفری افزود: ثبت اطلاعات کشاورزان شامل محل تولید، سطح زیر کشت، برآورد تولید و اطلاعات هویتی کشاورزان در سامانه جامع پهنه بندی در زمان تحویل محصول ضروری است.

مدیرعامل شرکت غله تاکید کرد: کشاورزان در زمان تحویل محصول، معرفی نامه جهاد کشاورزی، کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند.

کد خبر 4644156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =