کشیک های اطفای حریق منابع طبیعی از امروز ۲۴ ساعته شد

زنجان-جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: از امروز اول تیرماه فعالیت کشیک های اطفای حریق منابع طبیعی ۲۴ ساعته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان عباس لطفی با بیان اینکه از از اول تیر ماه فعالیت کشیک‌های اطفای حریق منابع طبیعی در همه شهرستان‌های استان ۲۴ ساعته شد، افزود: ۱۰۰ کشیک برای اطفای حریق در جنگل و مراتع استان به صورت ۲۴ ساعته در آماده باش کامل هستند.

وی ادامه داد: این اقدام در راستای حفظ منابع خدادادی و جلوگیری از کاهش خسارات ناشی از آتش سوزی با حضور به موقع مأموران یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در مراتع و جنگل‌ها انجام می‌گیرد.

جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به همکاری دهیاران و همچنین جوامع محلی برای اطفا حریق در مناطقی که آتش گرفته است تاکید کرد.

لطفی اظهار کرد: در خرداد ماه سال جاری ۱۰ هکتار از اراضی ملی و طبیعی طعمه حریق شد.

وی گفت: طبق ماده ۴۵ قانون مجازات آتش سوزی نباتات، مزارع، باغات، و یا محیط‌های مجاور جنگل بدون اجازه و نظارت مأموران منابع طبیعی ممنوع است و در صورتی که منجر به حریق شود مرتکب به حبس ۲ ماه تا یک سال محکوم می‌شود.

جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان همچنین افزود: طبق ماده ۴۶ هرکس مبادرت به روشن کردن آتش در تنه درختان جنگلی نماید به حبس از ۳ ماه تا یک سال برای هر درخت که پی زده و روشن کرده است همراه با پرداخت جریمه نقدی محکوم خواهد شد.

به گفته لطفی برای آتش سوزی‌های عمدی مراتع و جنگل‌ها نیز قانون مجازات‌هایی در نظر گرفته است و متخلفین به ۳ تا ۱۰ سال حبس محکوم می‌شوند.

کد خبر 4647616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =