ایجاد «محله های مسجد محور» در خوزستان از اهداف سازمان تبلیغات است

اهواز - مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: یکی از اهداف ما در خوزستان ایجاد «مساجد محله محور» و «محله‌های مسجد محور» است.

حجت‌الاسلام محمدمهدی نبی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر به مناسبت یکم تیرماه سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در دوره جدید مدیریت خود هدفی را به صورت ویژه دنبال می‌کند و آن تقویت اراده ملی برای مبارزه تمدنی است.

وی با اشاره به راهبرد جدید سازمان تبلیغات اسلامی یادآور شد: راهبرد و هدف سازمان تبلیغات اسلامی تقویت اراده جمعی مردم از طریق امیدزایی برای مبارزه تمدنی است چون امروز جنگ تمدن‌ها است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خوزستان افزود: ما سه مأموریت برای خود تعریف کرده‌ایم که تبیین اسلام ناب محمدی (ص) ٬ مهندسی زیست‌بوم فرهنگی انقلاب اسلامی و تبیین صحیح بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

نبی زاده گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مطلع و دروازه ورود به چهل سال دوم انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را منشوری برای حرکت انقلاب اسلامی در ۴۰ سال دوم تعریف کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان بیان کرد: در درجه نخست این بیانیه باید در میان نخبگان و افراد تأثیرگذار جامعه تبیین شود و در درجه دوم توسط نخبگان برای مردم تبیین می‌شود تا نکات و مؤلفه‌های این بیانیه به گفتمان عمومی تبدیل شوند.

نبی زاده اضافه کرد: تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید منجر به جریان سازی در جامعه شود.

وی گفت: در خوزستان با توجه به شرایط اجتماعی و فرهنگی چند راهبرد را دنبال می‌کند که البته راهبردهای ملی و متناسب با خوزستان هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان با بیان اینکه یکی از این راهبردها پیوست اجتماعی تبلیغ دین است، تصریح کرد: تبلیغ دین اگر به تنهایی اتفاق بیفتد شاید ثمر چندانی نداشته باشد اما اگر پیوست اجتماعی مثل حضور در سیلاب اخیر را به همراه داشته باشد نتایج مبارکی به بار می‌آورد.

نبی زاده گفت: سازمان تبلیغات اسلامی خوزستان یکی از نخستین سازمان‌هایی بود که در سیلاب اخیر برای کمک به سیل‌زدگان ورود کرد.

وی ادامه داد: در راهبرد دوم ما به دنبال مساجد محله محور و محله‌های مسجد محور هستیم که با توجه به فعال بودن مساجد در محلات شهرها به دنبال امام محله هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان بیان کرد: در این راهبرد امام جماعت مسجد علاوه بر رسیدگی به امور دینی و مذهبی مردم محله به سایر ابعاد زندگی مردم می‌پردازد.

نبی زاده افزود: راهبرد دیگر تبلیغات اسلامی در خوزستان توجه به جوانان مذهبی است و چون آنچه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی انتظار دارند بر عهده جوانان انقلابی است.

وی گفت: راهبرد دیگر در خوزستان توجه به زنان و دختران است، زنان به عنوان رکن مؤثر جامعه در جامعه پردازی و تمدن سازی باید بیش از پیش کانون توجه تبلیغ دین و تبیین معارف اسلامی باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان یادآور شد: باید از ظرفیت زنان برای اثرگذاری مثبت بر بانوان استفاده کنیم زیرا زنان ضامن سعادت جامعه و خانواده هستند.

نبی زاده با بیان اینکه بیش از سه هزار مبلغ دینی در سامانه سجام در خوزستان ثبت شده‌اند، افزود: ۱۶۵ مؤسسه قرآنی فعال و ۱۰۰ کانون تبلیغی در خوزستان داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، سازمان تبلیغات اسلامی از جمله نهادهایی است که با هدف اعتلای فرهنگ نغز و پربار اسلام راستین و تبلور حیات معنوی و تعیین و ترویج شاخص‌های اعتقادی، بنیاد نهاده شد.

کد خبر 4649287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =