نشست «ارتباطات محیط زیست و توسعه پایدار» برگزار می شود

نشست تخصصی «ارتباطات محیط زیست و نقش فناوری‌های نوین ارتباطی در توسعه پایدار محیط زیست» در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست تخصصی «ارتباطات محیط زیست و نقش فناوری‌های نوین ارتباطی در توسعه پایدار محیط زیست» با سخنرانی حسین محمودی، عضو هیئت علمی پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی و زهرا اسدی، پژوهشگر ارتباطات از ساعت ۱۰ تا ۱۲ شنبه ۱۵ تیر ماه در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می‌شود.

در ابتدای این نشست، حسین محمودی به مفهوم‌سازی ارتباطات محیط زیست می‌پردازد و سپس با نگاهی به ارزیابی سیستم ارتباطات محیط زیستی کیفیت هوا در شهر تهران، ارتباطات محیط زیست و ارتباطات ریسک را در یک بستر عملی توضیح داده و نقش و اهمیت آن را در حفاظت محیط زیست تبیین می‌کند.

زهرا اسدی نیز وضعیت محیط زیست ایران در حال حاضر و چشم انداز آینده آن و همچنین نحوه مشارکت دادن مردم در حفظ محیط زیست پایدار و استفاده از ICTs برای مدیریت جامع محیط زیست را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

«ارتباطات محیط زیست: مفاهیم و مدل‌ها»، «ارتباطات ریسک (آلودگی هوا)»، «نیومدیا و محیط زیست»، «آلودگی هوا و ارتباطات محیط زیست»، « ICTs و شاخص‌های آن در ایران و جهان» و «مدیریت جامع محیط زیست با ICTs» از محورهای مورد بحث در این نشست خواهد بود.

حضور پژوهشگران و علاقه‌مندان در این نشست آزاد است.

کد خبر 4656693

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =