مرکز استان کرمان با کمبود مدارس مواجه است

کرمان - نماینده مردم کرمان و راور گفت: با توجه به اینکه در مرکز استان کرمان با کمبود مدارس مواجه هستیم حتماً مجموعه هایی از امکانات باید در اختیار فعالیت های آموزش و پرورش قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی در دیدار با مدیر کل آموزش و پرورش و مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان، برگزاری همایش خیران مدرسه ساز را با همکاری اتاق بازرگانی در استان کرمان طی ماه های مهر و آبان پیشنهاد داد.

وی استفاده از مجموعه ظرفیت های بنیاد قدس را مورد تاکید قرار داد وگفت: سهم آموزش و پرورش در این مسئله نباید جابه جا شود یا تصمیم دیگری برای آن گرفته شود.

پورابراهیمی افزود: با توجه به اساسنامه و ماموریت های محوله به بنیاد انتظار می رود با توجه به اینکه در مرکز استان کرمان با کمبود مدارس مواجه هستیم حتماً مجموعه هایی از امکانات باید در اختیار فعالیت های آموزش و پرورش قرار گیرد.

پورابراهیمی خواستار تهیه و ارائه گزارشی از وضعیت مدارس موجود در استان اعم از سرانه های مازاد، مدارس تخریبی شد و قانون تغییر کاربری اراضی آموزش و پرورش را یاد آور شد و افزود: این قانون ظرفیت بکری وجود دارد که باید پیگیری کرد.

وی ابراز داشت: قانون تغییر کاربری اراضی آموزش و پرورش می تواند ظرفیت خوبی برای استان در حوزه احیای مدارس و تامین منابع برای تجهیز مدارس ایجاد کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس هماهنگی برای نشست با رئیس سازمان نوسازی مدارس و استفاده از ظرفیت منابع ملی برای این توسعه فضاهای آموزشی در استان را یادآور شد.

وی ادامه داد: ظرفیت شهرداری، اوقاف و راه و شهرسازی برای اختصاص زمین به منشور کاربری آموزشی در شهرستان کرمان و مرکز استان از جمله مناطقی مانند بلوار جمهوری که با کمبود مواجه هستند باید پیگیری شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام اقدامات خوبی در کمک به حوزه مدارس انجام داده که باید در شهرستان کرمان از این طریق استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون ۵ درصد از درآمد ناشی از صدور پروانه ها باید شهرداری برای مدارس بگذارد، بیان کرد: با یکسری اقدامات می توان تحولی را در مدارس و حوزه آموزشی استان داشته باشیم.

اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در ادامه این جلسه گفت: حوزه آموزش و پرورش به دلیل دیربازده بودن، هیچ وقت اولویت قرار نگرفته است و متاسفانه کارهایی که در تربیت یک دانش اموز انجام می گیرد دیده نمی شود.

وی ادامه داد: در مجموعه دستگاه های برون سازمانی، آموزش و پرورش کمتر مورد توجه قرار می گیرد و اولویت اعتبارات در حوزه راه و آب و … داده می شود.

اسکندری نسب، گفتمان سازی آموزش پرورش را در جامعه مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: رویکرد ما این است که برای آموزش و پرورش درآمد پایدار ایجاد کنیم، ظرفیت هایی در استان وجود دارد که می توان روی پای خودمان بایستیم.

واعظی مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان نیز در ادامه این جلسه با تقدیر از پورابراهیمی در پیگیری برای حل مشکل مدارس و فضای آموزش استان اعلام آمادگی کرد با هماهنگی سازمان و اداره کل آموزش پرورش کرمان مباحث مربوط به احداث و بازسازی مدارس کرمان به صورت ویژه در دستور کار قرار خواهد داد.

وی پیشنهاد کرد بازدیدهایی از مدارس با حضور مسئولان برگزار شود تا شرایط مدارس و لزوم نوسازی و بازسازی آنها مطرح شود.

کد خبر 4665644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =