کانون‌های فرهنگی مساجد می تواند پلی برای شکوفایی جوانان باشد

بندرعباس - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلمی استان هرمزگان گفت: کانون‌های فرهنگی مساجد می تواند پلی برای شکوفایی جوانان باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا کمالی زرکانی عصر سه شنبه در نشست صمیمی فعالان کانون مساجد با نماینده ولی فقیه در هرمزگان اظهار داشت: یکی از افتخارات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که به واسطه کانون های فرهنگی و هنری با مساجد روابط خوبی دارد.

وی عنوان کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مانند یک آونگ میان این اداره کل و مساجد هستند.

کمالی تصریح کرد: باعث خوشحالی استان هرمزگان است که فرزندی دانشمند از همین استان مورد توجه حضرت آقا قرارگرفته است که نشان می‌دهد که استان ظرفیت‌های مناسبی دارد.

وی تشریح کرد: از نظر بنده گام دوم انقلاب دو نکته اساسی دارد؛ یکی توجه به جوانان و دیگری خلاقیت و نو آوری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان ادامه داد: باید به دنیا از زاویه دیگر نگاه کرد. باید دنیا را از منظر دیگری دید و همواره سخت ترین چالش‌ها به مبارزه طلبیدن خویش است.

کمالی تصریح کرد: نگاه متمرکز بر جوانان نشان می‌دهد که انرژی جوانان یک پتانسیل بالاقوه‌ای است که متاسفانه به خوبی از آن استفاده نشده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان ادامه داد: دعا باعث باز شدن روزنه‌های بسته به روی ما می‌شود و انسان اگر ارزش‌هایی را در قلب خود احساس نکند، دنیا به چیزی نمی‌ارزد.

توانمندی انقلاب نتیجه شکل‌گیری حرکت در مساجد است

مدیرکل امور اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: اگر انقلاب اسلامی با توانمندی می‌تواند به حرکت خود ادامه دهد نتیجه حرکتی است که در مساجد شکل گرفته است.

در ادامه این دیدار حسین امیر تیموری اظهار داشت: مساجد سنگرهای واقعی انقلاب اسلامی هستند و هرجا اهل فکر و اندیشه در مساجد تصمیم گرفتند منتج به نتیجه شده است.

وی عنوان کرد: اگر انقلاب اسلامی با توانمندی می‌تواند به حرکت خود ادامه دهد نتیجه حرکتی است که در مساجد شکل گرفته است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: شخصیت فکری بسیاری از جوانان با حضور روحانیون معزز در مساجد شکل می‌گیرد.

امیرتیموری تشریح کرد: اگر مدیریت و جوانان ما می‌خواهند موفق شوند ابتدا باید باورهای خود را کامل کنند اگر فرهنگ جامعه و اعتقاد ما قوی شود قطعاً می‌توانیم موفق باشیم.

وی بیان داشت: به برکت انقلاب اسلامی می‌توانیم در جهان در تمام زمینه‌ها حرفی برای گفتن داشته باشیم و کانون‌های فرهنگی مساجد می‌توانند در راستای محقق شدن اهداف انقلاب گامی بزرگ بردارند.

کد خبر 4674821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =