همکاری مشترک پردیس ارس دانشگاه تهران و دانشگاه المستقبل عراق

تفاهم نامه همکاری بین پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران و دانشگاه المستقبل عراق در نشست مشترک هیأت رئیسه آن ها به امضاء رسید.

به گزارش خبرگزاری مهربه نقل از پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران، در نشست مشترک هیأت رئیسه پردیس ارس دانشگاه تهران و دانشگاه المستقبل عراق که در محل پردیس بین المللی ارس برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری به امضای زهرا امام جمعه، رئیس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران و فلاح حسن حسین رئیس دانشگاه المستقبل عراق رسید.

در ابتدای این نشست امام جمعه، رئیس پردیس ارس دانشگاه تهران گفت: ما در حال حاضر حدود ۸۰ دانشجوی عراقی در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران مشغول به تحصیل داریم که امیدوارم با همکاری دانشگاه المستقبل این تعداد به رقم بیشتری برسد.

وی ادامه داد: در جلسه امروز دو دستور جلسه مبادله دانشجو و استاد بین دو مؤسسه و برگزاری کنفرانس مشترک و پروژه‌های تحقیقاتی مشترک در دو مؤسسه مطرح شد.

رئیس پردیس ارس دانشگاه تهران با اشاره به این که همکاری‌های دو جانبه اتفاق‌های بزرگ‌تری را به‌همراه خواهد داشت، افزود: دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی کشور، معتبرترین دانشگاه در سطح کشور است.

امام جمعه افزود: مطمئناً این همکاری نتایج پرباری را به همراه خواهد داشت و این همکاری‌ها می‌تواند در حوزه‌های مختلفی از جمله تحقیقاتی، بین المللی، دانشجویی و آموزشی صورت گیرد.

هم‌چنین در این نشست، طرفین به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در حیطه‌های مختلف از جمله زمینه‌های تحقیقاتی مشترک، بین‌المللی، دانشجویی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی پرداختند.

در پایان نشست تفاهم‌نامه‌ای با هدف توسعه همکاری‌های مشترک در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و فناوری، رفاهی، فرهنگی، دانشجویی و بین‌المللی با استفاده از ظرفیت‌های طرفین بین دو دانشگاه منعقد شد.

بهره‌مند شدن از امکانات طرفین در زمینه‌های پژوهشی و فناوری در قالب امکانات ارتباطات بین‌المللی، آزمایشگاهی، تجهیزاتی و …، ارائه خدمات کتابخانه‌ای بر اساس ظرفیت طرفین، توسعه همکاری‌های مشترک، ایجاد ارتباط علمی از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی و پژوهشی، همکاری‌های پژوهشی در قالب طرح‌های تحقیقاتی مشترک و راهنمایی پایان‌نامه تحصیلات تکمیلی با توافق طرفین و توسعه تحقیقات بین‌رشته‌ای از جمله موضوعات و زمینه‌های همکاری تفاهم‌نامه منعقده است.

کد خبر 4678229

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =