قداست و ارزش قلم باید حفظ شود

زنجان-مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با بیان اینکه قداست و ارزش قلم باید حفظ شود، گفت: با هوای نفس و سایر مسائل سیاسی، جناحی، حزبی، گروهی و دنیوی قداست و ارزش قلم از بین می رود.

محمد حسین لطیفی ظهر یکشنبه در آستانه روز خبرنگار با حضور در دفتر خبرگزاری مهر، گفت: خبرگزاری مهر  دارای چار چوب‌های مشخص و ارزشی است و در  این زمینه خوب و موفق ظاهر شده است. 

وی با بیان اینکه حوزه رسانه و اطلاع رسانی دارای جایگاه ویژه و خاصی است، اظهار کرد: حوزه هنر، اطلاع رسانی و تبلیغات، حوزه‌های بسیار وسیع و گسترده‌ای است که جذابیت‌های خاصی دارد. 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با بیان اینکه حوزه خبر به جهت ویژگی‌های خاص، جنبه‌های هنری و حرفه‌ای و علمی دارد، گفت: حوزه خبر از برخی شاخص‌های دقت و ظرفیت برخوردار است که آن را از سایر حوزه ها متمایز می‌کند. 

لطیفی تاکید کرد: قلمی که  یک خبرنگار برمی دارد و قلم فرسایی می‌کند آن قلم خاص و قداست دارد و از این قلم افرادی استفاده می‌کنند که  با حرکت و قداست قلم آشنا هستند. 

وی  با بیان اینکه قداست و ارزش قلم باید حفظ شود، ابراز کرد: با هوای نفس و سایر مسائل سیاسی و جناحی و حزبی و گروهی و دنیوی قداست و ارزش قلم از بین می رود. 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان افزود: قلمی که با هوای نفس و مادی باشد اثری ندارد و حرف آن قلم هم اثری ندارد. 

وی با بیان اینکه در جامعه ما خبرنگاران خوبی وجود دارد، افزود: خبرنگاران واقعی خودشان اجازه ندهند کسانی که قداست  قلم را حفظ نمی کنند در این وادی باشند. 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان ابراز کرد: متأسفانه جایگاه خبر و اطلاع رسانی در ادارات و در بین برخی مسئولین شناخته شده نیست و نگاه غیر صحیح توسط برخی مدیران به حوزه رسانه وجود دارد. 

لطیفی افزود: هر مسئولی که به ارزش و اهمیت کار خبری و اطلاع رسانی واقف باشد در زمینه اطلاع رسانی پیشقدم خواهد بود. 

وی با بیان اینکه  خبرنگار چشم تیزبین جامعه است، یادآور شد: مسئولی که کارهای خود را درست، صحیح و به موقع جلو می‌برد، اگر درست حرکت خبرنگار مانع نیست  ولی اگر درست حرکت نکند خبرنگار مانع است و نمی‌گذارد به اهداف خود برسد. 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با بیان اینکه رسانه‌ها باید در جهت حفظ منافع ملی، انقلابی و بیان واقعیت‌ها حرکت کنند،  تاکید کرد: در این راستا  هیچگونه مسامحه و تعارفی با کسی نداریم  و از هیچ کس هم توصیه‌ای قبولن می‌کنیم. 

وی  با تاکید بر اینکه شفاف سازی عملکردها و  مسائل یکی از مهم‌ترین رویکردهای رسانه است، افزود:  کسانی که در مسیر انقلاب باشند باید مسیر شفافیت، پاکدستی، راست‌گویی، صادقامه و بدون رودروایسی با مردم صحبت کرده و حرکت کنند تا انقلاب عزیز ایران به انقلاب جهانی مهدی موعد(عج) وصل شود. 

همچنین در این دیدار سرپرست خبرگزاری مهر در استان زنجان گزارشی از عملکرد و رویکردهای خبرگزاری مهر در استان زنجان ارائه کرد و گفت: خبرگزاری مهر همواره در راستای نهادینه کردن فرهنگ مطالبه گری و  اطلاع رسانی شفاف در استان تلاش کرده است.

رحیم مقدمی با انتقاد از رویکرد برخی از مدیران استان زنجان در جلوگیری از اطلاع رسانی شفاف و گردش آزاد اطلاعات، افزود: برخی از مدیران در استان زنجان یا اعتقادی به رسانه ندارند و یا تعامل با رسانه را تنها در حرف خلاصه می‌کنند.

در این دیدار معاون اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز زنجان، رئیس دفتر مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان، مدیر روابط عمومی و ۲ خبرنگار صداو سیمای مرکز زنجان(شبکه اشراق)  حضور داشتند.

کد خبر 4684350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =