کمبود متخصص مهم‌ترین مشکل درمانگاه تامین اجتماعی دامغان است

دامغان- رئیس درمانگاه تامین اجتماعی دامغان با اشاره به اینکه کمبود متخصص مهم‌ترین مشکل واحد درمانی است، گفت: در این درمانگاه دو ردیف پزشک متخصص خالی است.

محمد صادق عالمی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه کمبود متخصص مهم‌ترین مشکل درمانگاه تامین اجتماعی دامغان است، ابراز داشت: در این درمانگاه دو ردیف پزشک متخصص شامل یک پزشک متخصص داخلی و یک متخصص عمومی خالی است که امیدواریم به‌زودی این مشکل برطرف شود.

وی بابیان اینکه در این درمانگاه هفت پزشک عمومی مشغول ارائه خدمات به بیمه‌شدگان هستند، افزود: در کنار وجود دو دندان‌پزشک، یک متخصص اطفال، دو داروساز و رادیولوژیست کمبود متخصص در این درمانگاه احساس می‌شود که برای تامین این نیروها مکاتبات لازم با معاونت درمان تامین اجتماعی استان سمنان انجام شد.

رئیس درمانگاه تامین اجتماعی دامغان تعداد مراجعه‌کنندگان این درمانگاه را سالانه ۱۶ تا ۱۸ هزار نفر عنوان کرد و ابراز داشت: این افراد برای بحث درمان در بخش‌های آزمایشگاه، دندان‌پزشکی، رادیولوژیست، پزشک عمومی و متخصص، داروخانه، مامایی و تزریقات به درمانگاه تامین اجتماعی مراجعه دارند.

عالمی با اشاره به اینکه در هرماه ۴۰۰ فرم ارجاع برای بیمه‌شدگان تامین اجتماعی دامغان صادر می‌شود، تصریح کرد: این فرم‌ها برای بیماران بیمه‌شده تحت پوشش این سازمان به پزشکان متخصص در بیمارستان شفا سمنان صادر شد.

وی افزود: در هرماه ۴۰ بیمار از درمانگاه تامین اجتماعی دامغان به ستاد توزیع بیمار در سازمان تامین اجتماعی کشور معرفی می‌شوند که این دسته از بیماران بر اساس نظریه پزشکی اولیه به بیمارستان‌های ملکی و طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی برای طی درمان آنان فرستاده خواهند شد.

رئیس درمانگاه تامین اجتماعی دامغان اضافه کرد: بر اساس توزیع فرم‌های نظرسنجی بین بیمه‌شدگان در دامغان ۸۵ درصد از مراجعه‌کنندگان به درمانگاه تامین اجتماعی از خدمات‌های ارائه‌شده رضایت دارند.

به گزارش مهر، در دامغان  ۲۴ هزار و ۸۰۰ نفر بیمه‌شده تامین اجتماعی هستند که با احتساب خانواده این افراد  ۶۰ درصد جمعیت شهرستان را بیمه‌شدگان تامین اجتماعی تشکیل می‌دهند.

کد خبر 4685609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =