حفظ ارزش منابع محدود مالی در حوزه صادرات مورد توجه قرار گیرد

اراک- موسس پویش ملی صادرات گفت: در صادرات اهدافی از قبیل ارزآوری، اشتغال زایی، استقلال ملی و... مورد توجه است و حفظ ارزش منابع محدود مالی در حوزه صادرات باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد امین حاج کاظمی روز چهارشنبه در مراسم پویش ملی صادرات در اراک، اظهار داشت: ماموریت اولیه و اصلی در پویش ملی صادرات تکرار نکردن تجربیات تلخ و  به کارگیری تجربیات شیرین است.

وی ادامه داد: در پویش ملی صادرات مباحثی از قبیل روش حضور به عنوان صادرکننده جوان، تاثیر گذاری در کشور و روش ورود به بازارهای صادراتی آموزش داده می شود که شامل ۱۰ گام اساسی است.

موسس پویش ملی صادرات گفت: بین آموزش های پویش ملی صادرات و کلاس های آموزشی قوانین و مقررات بین المللی بازرگانی تفاوت بسیاری وجود دارد.

حاج کاظمیان با بیان اینکه تاکید پویش ملی صادرات بر صادرات منصفانه است اظهار کرد: منظور از صادرات منصفانه، صادرات کالا و خدمات مازاد نیاز ملی و عدم صادرات کالای اساسی است.

وی بیان کرد: تامین منابع مالی در ایران در حوزه صادرات از هزینه سنگینی برخوردار است تا به امروز در کشور  تمام تمرکز برای تربیت مدیران عملیات صادرات بوده است .

حاج کاظمیان با بیان اینکه در صادرات اهدافی از قبیل  ارزآوری، اشتغال زایی، استقلال ملی و ... مورد توجه است، تاکید کرد: حفظ ارزش منابع محدود مالی در حوزه صادرات از جمله نکاتی است که باید به آن توجه کرد.

وی افزود: علی رغم ظرفیت های مختلف در بخش های مختلف معادن، کشاورزی  و ... همواره ظرفیت خالی در این بخش وجود دارد .

موسس پویش ملی صادرات عنوان کرد: ظرفیت های بسیاری در عرصه صادرات و تولید کشور موجود است، اما روح تعامل آن طور که باید وجود ندارد باید با مشارکت یکدیگر بر حل این مشکل اقدام کرد.

حاج کاظمیان با اشاره به اهمیت توجه به موضوع  جامعه، محیط زیست و اقتصاد تاکید کرد: پایداری در اکوسیستم کار آفرینی با طلاقی سه اتفاق مهم از قبیل ارتقای اقتصاد، جامعه و محیط زیست به وجود می آید.

کد خبر 4687573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =