تضاد جدی بین تصاویر ارائه شده از اسلام با مبانی اصیل آن وجود دارد

فراهانی گفت:جهان اسلام در شرایط کنونی با تصاویر متعدد ارائه شده از اسلام روبرو است که دارای تضاد جدی با مبانی اصیل اسلام است.

به گزارش خبرگزاری مهر، به منظور تقویت روابط رایزنی فرهنگی ایران با اساتید دانشگاه و نویسندگان تونسی در راستای توسعه همکاری‌های علمی بین دو کشور، میثم فراهانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس با الطاهر بی سالمه، نویسنده و متفکر تونسی دیدار و گفت‌وگو کرد.

الطاهر بی سالمه با اشاره به انتشار کتاب «محمد الخضر حسین؛ النص القرآنی فی فکره الاصلاحی» و توزیع آن در برخی از مراکز علمی و انتشاراتی جمهوری اسلامی ایران، از انتشار کتاب جدید خود با عنوان «التوافق الفکری بین الخمینی و الخضر حسین» خبر داد.

این نویسنده تونسی ضمن تبیین و توضیح فصل‌های مختلف کتاب «التوافق الفکری بین الخمینی و الخضر حسین»، به ضرورت انتشار آن در زمان حاضر اشاره و تلاش‌های امام خمینی(ه) و خضر حسین در راستای ارائه تصویری روشن از اسلام و نیز مضرات تفرقه بین مسلمین را حاکی از شناخت عمیق آنان نسبت به مبانی صحیح اسلام و منبعث از قرآن کریم دانست.

فراهانی در سخنانی، گفت: جهان اسلام در شرایط کنونی با تصاویر متعدد ارائه شده از اسلام روبرو است که متأسفانه حاصل تفسیر غلط و همراه با تعصب برخی از متفکران اسلامی است که دارای تضاد جدی با مبانی اصیل اسلام است.

وی ظهور گروه تروریستی داعش که به نام اسلام و قرآن، دست به اعمال وحشیانه و ضد انسانی در دنیا می‌زنند را حاصل این نگاه و تعصب جاهلانه دانست و تأکید کرد: یکی از وظایف علما و متفکران اسلامی معرفی چهره واقعی این گروه و اصول غیر صحیح آنان است.

رایزن فرهنگی کشورمان در تونس، سیره و سنت پیامبر اعظم(ص) را مبنای حقیقی برای معرفی اسلام و تعریف صحیح اصول آن دانست و بیان کرد: مرجعیت علمی اهل بیت(ع) و سیره عملی آنان در برخورد با پیروان دیگر مذاهب، الگویی مناسب برای اتحاد مسلمانان و نیز حلقه مشترک تعاملات مذهبی است و امام خمینی(ره) به عنوان منادی وحدت در قرن حاضر با تأسی به قرآن کریم و سیره و سنت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) با صدور فتاوای تاریخی در جهت اتحاد مسلمین و دوری از تفرقه و تحقق امت واحده گام‌های مؤثر و بی بدیلی برداشتند.

کد خبر 4688520

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =