رسانه ها در پیگیری و حل مطالبات کارگری نقش موثری دارند

قزوین- رئیس کانون انجمن های صنفی رانندگان استان قزوین گفت: در نبود احزاب قوی در کشور، رسانه ها قادرند این خلاء را با پیگیری مطالبات جامعه کارگری جبران کرده و به حل آن کمک کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر سیارمه، رئیس کانون انجمن های صنفی رانندگان استان قزوین، رضا محمدی دبیر کمیسیون حمل و نقل و ترانزیت اتاق تعاون ایران، مرتضی نصری مدیر روابط عمومی مانون انجمن های صنفی رانندگان  روز پنجشنبه به مناسبت روز خبرنگار با حضور در دفتر خبرگزاری مهر استان قزوین، از تلاش فعالان رسانه در عرصه اطلاع رسانی تشکر و قدردانی کردند.

علی اکبر سیار مه در این دیدار گفت: در شرایط کنونی که احزاب سیاسی فعال نداریم، در عرصه سیاسی کشور تشکل های صنفی در سالهای اخیر توانسته اند فعالیت های خود را افزایش دهند و در جاهایی که سیاست مداران دنبال تجمع قانونی مردم نیستند در حال حاضر نقش موثری ایفا کنند.

وی بیان کرد: رسانه ها باید در شرایطی که مشکلات به گروههای مختلف فشار وارد می کنند بتوانند دغدغه های مردم را به گوش مسئولان برسانند و به رسالت خود عمل کنند.

سیارمه تصریح کرد: تشکل های صنفی تلاش می کنند تا مشکلات را شناسایی و به مسئولان منعکس و برای پیگیری اقدام کنند و در الین میان رسانه ها رسالت سنگین و مهمی دارند تا با پاسخگو کردن مدیران به گره گشایی از مشکلات کمک کنند.

رئیس کانون انجمن های صنفی رانندگان استان قزوین اظهارداشت: نگاه ما این است که با مسئولان ارتباط بیشتری داشته باشیم تا با تعامل بتوانیم گره گشای دغدغه های جامعه کارگری و رانندگان باشیم.

وی بیان کرد: البته با این که رسانه ها و تشکل های صنفی نسبت به بیان و انعکاس مشکلات مبادرت می کنند اما گاهی مدیران به آنها توجه دارند و برخی این مطالبات را درحاشیه قرار می دهند و به آن بی توجهند.

سیارمه با انتقاد از نگاه ابزاری برخی به جامعه کارگری اظهارداشت: متاسفانه گاهی اوقات برخی نمایندگان بویژه در ایام انتخابات به جامعه کارگری نگاه ابزاری دارند و وقتی رای را گرفتند دیگر به پیگیری و حل مشکلات این گروه پرتلاش اهمیت نمی دهند که در این وضعیت هم نقش رسانه ها برجسته و حیاتی است.

وی با تقدیر از خدمات موثر خبرگزاری مهر در انتشار خبرهای جامعه کارگری و رانندگان گفت: خوشبختانه با همراهی خوب خبرگزاری مهر با تشکل های صنفی هر گاه برای حضور در جلسات بررسی مشکلات از این رسانه دعوت کرده ایم حضور پر رنگی داشته و در انعکاس خبرها بسیار تاثیرگذار عمل کرده است.

سیارمه بیان کرد: پوشش خبری شما بسیار کامل و دقیق است و بخوبی مسائل را منعکس می کنید که حق مطلب ادا می شود و این نگاه کارشناسی برای ما اهمیت دارد.

خبرگزاری مهر یک آرشیو غنی خبری است

وی در ادامه اظهارداشت: اگر خبرگزاری ها را یک آرشیو خوب برای دسترسی به اطلاعات ارزشمند قابل دسترس بدانیم بدون شک خبرگزاری مهر خبرهایی دارد که بسیار کیفی و پر و پیمان است و برای ما یک استناد محکم است.

سیارمه اظهارداشت: یکی دیگر از ویژگی های خبرگزاری مهر این است که در همه رویدادها حضور دارد و بویژه خبرهای مرتبط با کارگران را بخوبی پوشش می دهد و در پیگیری مطالبات رانندگان هم گزارش های موثری داشته است.

در ادامه سید رضا محمدی دبیر کمیسیون حمل و نقل و ترانزیت اتاق تعاون ایران گفت: در سالهای اخیر جامعه کارگری و صنف رانندگان با مشکلات زیادی روبرو شد که خبرگزاری مهر به صورت عادلانه و حرفه ای مسائل را به گونه ای مطرح کرد که نه حاشیه ایجاد شد و نه پیامدهای امنیتی داشت بلکه به پیگیری مطالبات و حل آن کمک شد.

وی بیان کرد: با قاطعیت باید اذعان کرد فعالان این رسانه با اخلاق و رفتار شایسته به خبرگزاری مهرجایگاه خاصی داده اند و مورد اعتماد مخاطبان شده است و این که رسانه شما یک منبع موثق برای مردم و مدیران شده ارزشمند است.

محمدی تصریح کرد: سرعت، دقت و نوع نگاه شما به رویدادها شیوه خوبی است و برای مخاطب جذابیت های لازم را دارد و شما مانند سنگ زیرین آسیا با تحمل مشکلات توانسته اید موفق عمل کنید.   

  

دبیر کمیسیون حمل و نقل و ترانزیت اتاق تعاون ایران یادآورشد: در شرایطی که در فضای مجازی با تهدید جدی روبرو هستیم و این ابزار می تواند همه را به حاشیه برده و مخاطب جذب کند، خبرگزاری مهر توانسته با سرعت بالا و دقت و با تجربه و دانش لازم به رسالت اطلاع رسانی خود بر مبنای واقعیت عمل کند و اطلاعات درست را در اختیار شهروندان قرار دهد.  

مرتضی نصری مدیر روابط عمومی کانون انجمن های صنفی رانندگان استان گفت: قزوین سومین قطب حمل و نقل کشور است لذا توجه به مشکلات این بخش از سوی رسانه ها ضروری است.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در روشنگری و اطلاع رسانی اضافه کرد: خبرگزاری مهر با نیروهای کیفی توانسته به عنوان رسانه راستین متعهد و انقلابی با انتشار  اخبار درست و دقیق مورد وثوق جامعه باشد و در مسیر حرفه ای و اخلاقی گام بردارد.   

کد خبر 4693312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =