سوءمدیریت قنات‌های خراسان‌جنوبی را خشک کرده است

بیرجند- نماینده مردم بیرجند، درمیان خوسف گفت: سوء مدیریت در سال‌ها و دهه‌های گذشته قنات‌های خراسان‌جنوبی را خشک کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمدباقر عبادی پنج شنبه شب در جلسه بررسی مشکلات صنعت آب و برق خراسان‌جنوبی اظهارکرد: فعال‌کردن تصفویه خانه و ساخت تصفویه خانه فاضلاب بیرجند یک تحول در شهر به وجود می‌آورد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس بیان کرد: در مورد فاضلاب شهر خوسف نکته حائز اهمیت این است که در این شهر به واسطه سختی زمین نمی‌توان چاه جذبی ایجاد کرد.

عبادی با اشاره به انتقال آب از دشت مختاران به بیرجند ادامه داد: باید شرایطی را فراهم کنیم که روستاهای در مسیر مختاران به شهر بیرجند نیز از این آب استفاده کنند و مشکل آب آنان نیز حل شود.

وی یادآور شد: قنوات بسیاری از روستاها در خراسان‌جنوبی خشک شده که خشک شدن این قنوات مربوط به سوءمدیریت و مجوز دادن برای چاههای فراوان در سال‌های است.

کاهش جمعیت بر اثر کمبود آب

نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه با اشاره به کاهش جمعیت نهبندان بر اثر مشکلاتی چون کمبود آب گفت: فریاد تشنگی مردم در روستای مرزی بلند است که در این زمینه باید تدبیر جدی اندیشیده شود.

وی با اشاره به ضرورت تشکیل ستاد احیای قنوات در کشور بیان کرد: ۱۸ مجتمع آبرسانی در سربیشه نیازمند ۸۲ میلیارد تومان اعتبار است که با اعتبارات قطره چکانی ۲۰ سال زمان می‌برد مجتمع‌های آبرسانی تکمیل شود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس یادآور شد: بعد از حضور وزیر نیرو در خراسان‌جنوبی و دیدن مشکلات مردم در حوزه آب آشامیدنی امیدواریم اجرای پروژه‌های آب رسانی نسبت به گذشته با سرعت بیشتری پیگیری شود.

آب در خراسان‌جنوبی دو شبکه‌ای شود

محمد رضا امیرحسنخانی، نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه نیز با اشاره به ضرورت دو شبکه‌ای شدن آب در شهرستان‌های خراسان‌جنوبی بیان کرد: نمی‌توان از طرفی برای تأمین آب هزینه فراوان کرده و از طرف دیگر همین آب برای مصارفی چون شستن ماشین هزینه شود.

وی با بیان اینکه خواستار اتصال همه شهرستان ها به شبکه فاضلاب هستیم، یادآور شد: باید به بخش خصوصی در حوزه صنعت آب خراسان‌جنوبی اختیار بیشری داده شود.

کد خبر 4693620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =