هوای اصفهان در وضعیت سالم ثبت شد/شاخص کیفی ۶۹

اصفهان - مدیر امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: هوای امروز اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی ۶۵ در وضعیت سالم ثبت شد.

بابک صادقیان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: با وجود وزش بادهای گاه شدید در روزهای گذشته در برخی نقاط استان  اصفهان، هوای شهر اصفهان و شهرستاهای مختلف استان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز (یک شنبه) در وضعیت سالم ثبت شده است.

وی با بیان اینکه میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز ۶۵ بوده است، ابراز داشت: بدین ترتیب هوای اصفهان در ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهر اصفهان مانند میدان احمدآباد با ۸۲، خیابان رودکی ۵۷، استانداری۷۱، بزرگراه خرازی ۶۵ و پروین ۷۰ در وضعیت سالم ثبت شده است.

کیفیت هوای شهرستان های استان اصفهان در وضعیت سبز یا زرد

رئیس امور آزمایشگاه‌های استان اصفهان با بیان اینکه در تمامی ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهرستان‌ها کیفی هوا در وضعیت سبز یا زرد ثبت شده است، بیان داشت: کیفیت هوای اصفهان در مبارکه با میانگین شاخص کیفی ۴۵ در وضعیت پاک است و در شاهین شهر با ۷۷،  نجف آباد ۶۰، سجزی ۵۵  در وضعیت سالم گزارش شده است .

وی تاکید کرد: شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و بالاتر از ۳۰۰ نشانه هوای خطرناک است.

کد خبر 4695842

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =