هفته دهم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شد

بندرترکمن – هفته دهم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن با شرکت ۳۷ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته دهم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن بعدازظهر جمعه ۳۷ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در ۶ دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۷۷ میلیون و ۵۲۵ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه ساله در کلاس پنج به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آق اویلی بشگرد با اسب گلرخ نیر زودتر از خط پایان گذشت و نیما اونق با اسب پویان مختومقلی و طاهر گوگ نژاد با اسب شهاب رئیسی به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس ۶ به مسافت هزار متر بود که قربان محمد اودک با اسب امپراطور بندر عنوان اول را به دست آورد و بهرام بینایی با اسب انفجار و آق اویلی بشگرد با اسب بهپا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس پنج به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که عیدمحمد غراوی با اسب گل آی نور موفق به کسب مقام اول شد و محمدامین توماج با اسب میلوا و عبدالحلیم قبادی با اسب دراگل به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس برنده به مسافت هزار متر شکل گرفت که امیر مختومی با اسب کینگ لین زودتر از خط پایان عبور کرد و محمدامین توماج با اسب هانده و مبین قلرعطا با اسب ویهان بابا به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب تاوانور نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و مهران عطا با اسب بلک اسپیدی و کمال دلیجه عطا با اسب آل بیوتی نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن با یکدیگر به رقابت پرداختند که عبدالحلیم قبادی با اسب آل بندر موفق به کسب عنوان نخست شد و آق اویلی بشگرد با اسب میراب و محمدامین توماج با اسب پاتوسی به ترتیب دوم و سوم شدند.

آق اویلی بشگرد بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته دهم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، آق اویلی بشگرد با کسب دو مقام نخست، یک مقام دوم و یک مقام سوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، عبدالحلیم قبادی موفق به کسب یک مقام نخست و یک مقام سوم شد و عیدمحمد غراوی، امیر مختومی و قربان محمد اودک هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته یازدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن جمعه هشتم شهریور در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

کد خبر 4699813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =