تعیین تکلیف ادغام اتحادیه های قرآنی تا یک ماه آینده

مهدی محمدی، دبیر هیات رسیدگی به امور مراکز قرآنی گفت: امیدواریم تا یک ماه آینده تعیین تکلیف ادغام اتحادیه ها به سرانجام مناسبی برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، تعیین تکلیف وضعیت ادغام دو اتحادیه قرآنی چندی پیش طی بیانیه ای از سوی شورای توسعه فرهنگ قرآنی، به هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی سپرده شد.

مهدی محمدی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر هیأت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی در این باره به خبرنگار مهر گفت: این کار بنا بر حساسیت هایی که دارد زمان می برد.

وی ادامه داد: ماموریتی که شورای توسعه قرآنی بر عهده هیأت رسیدگی گذاشته است سنگین بوده و اجرای آن نیازمند کارشناسی دقیق است.

محمدی با تأکید براینکه وزیر ارشاد نیز بر این موضوع حساسیتی جدا گانه دارد، تصریح کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فعالیت های قرآنی را یک امر سازمانی نمی داند بلکه آن را فرا سازمانی و جهان شمول می‌دانند و ما نیز خدمت به قرآن را از افتخارات خود می‌دانیم.

مشاور وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی با بیان اینکه نباید بگذاریم اختلافات، شأن و منزلت قرآن را پایین بیاورد، ادامه داد: بنا برفرصتی که شورای توسعه فرهنگ قرآنی در اختیارمان قرار داده است امیدواریم تا یک ماه آینده تعیین تکلیف ادغام اتحادیه ها به سرانجام مناسبی برسد. در حال حاضر به نتایج خوبی رسیده ایم و با همکارانمان در هیأت رسیدگی به امور قرآنی در معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد و همچنین فعالان قرآنی خارج از وزارت ارشاد مشورت هایی انجام داده ایم.

دبیر هیأت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مقوله ادغام اتحادیه ها و صدور مجوز موسسات را جدا از هم دانست و اظهار داشت: صدور مجوز موسسات قرآنی اختیاراتی است که شورای عالی انقلاب فرهنگی به این هیات داده است، اما از آنجایی که مشغله ها و فعالیتهای این هیأت بسیار زیاد است، صدور مجوز را به معاونت قرآن و عترت تفویض کرده ایم و تفویض به معنای سلب اختیار نیست، کما اینکه پروانه صدور مجوز موسسات قرآنی با دو امضا به دست مدیران عامل می رسد که یکی از آنها امضای شخص معاون قرآن و عترت و یکی دیگر دبیر هیات رسیدگی به امور موسسات قرآنی است.

محمدی در پاسخ به اینکه ابهاماتی در خصوص تخصصی بودن این هیات در امور قرآنی مطرح است، افزود: شخصاً به عنوان دبیر هیأت امور مراکز فرهنگی در هیات امور قرآنی نیز عضو هستم. علاوه بر آن نیز در خصوص اظهارنظرهای تخصصی از معاونت قرآن و عترت و کارشناسان این عرصه بهره می بریم.

وی در پایان گفت: درصدد حل این مشکل هستیم. از آنجایی که این اختلافات در هر صنفی در عرصه هنر و دیگر عرصه های فرهنگی به وجود آمده است و این هیات آن را حل کرده است امیدواریم که این اختلاف به وجود آمده به جهت وجاهت قرآن آسان تر و با مسامحه مسئولین قرآنی بزودی پایان یابد.

کد خبر 4702827

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =