اقتصاد هند با ضعیف‌ترین ۳ ماهه در ۵ سال اخیر روبرو می‌شود

طبق نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان، اقتصاد هند به علت رشد اندک سرمایه‌گذاری و کاهش تقاضا در سه ماهه آوریل-ژوئن، با کندترین سرعت خود در ۵ سال اخیر رشد خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، طبق نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان، اقتصاد هند به علت رشد اندک سرمایه‌گذاری و کاهش تقاضا در سه ماهه آوریل-ژوئن، با کندترین سرعت خود در ۵ سال اخیر رشد خواهد کرد.

این نگرانی‌های مشاهده شده در صورت‌جلسه‌های اجلاس ماه آگوست بانک مرکزی هند، که نشان می‌داد سیاست‌گذاران در مورد رشد اقتصادی ضعیف هشدار داده و بر کاهش نرخ بهره تاکید داشتند، را مورد تایید قرار می‌دهد. 

میانگین نظرسنجی انجام شده نشان داد که در ۳ ماهه منتهی به ژوئن، اقتصاد هند با نرخ سالانه ۵.۷ درصد رشد خواهد کرد که اندکی از نرخ رشد ۵.۸ درصدی سه ماهه قبل، کمتر است. اما اقلیت بزرگی از اقتصاددانان (۴۰ درصد از ۶۵ نفر) پیش‌بینی کردند که اقتصاد هند در این ۳ ماهه ۵.۶ درصد یا کمتر، رشد خواهد کرد. 

داده‌های تولید ناخالص داخلی (رشد اقتصادی) هند، در ساعت ۱۵:۳۰ روز جمعه منتشر خواهد شد. 

در صورتی که این پیش‌بینی درست از آب در بیاید، این ضعیف‌ترین شروع در سه ماهه اول سال مالی، در ۷ سال اخیر است. 

همچنین میانگین نظرسنجی نشان داد که پیش‌بینی می‌شود رشد اقتصادی هند در سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۲۰، علی‌رغم شروع ضعیف، به ۶.۵ درصد برسد. هرچند این نسبت به پیش‌بینی ۶.۸ درصدی ماه قبل و پیش‌بینی ۶.۹ درصدی بانک مرکزی هند، بسیار پایین‌تر است.

کد خبر 4704102

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =