نخستین شماره دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب منتشر شد

نخستین شماره دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب زیر نظر معاونت پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی چاپ و منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ندا ملکی، معاون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی با اعلام خبر انتشار نخستین شماره دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی، گفت: این مجله در چارچوب اهداف آموزشی و پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی با مطالب و مقالاتی از اساتید و صاحب‌نظران حوزه و دانشگاه در موضوعات مرتبط با تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب منتشر گردید.

وی افزود: دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب دانشگاه مذاهب اسلامی با اهداف نظریه پردازی در حوزه تمدن اسلامی با رویکرد تقریبی، بررسی تاریخ و تمدن ملل اسلامی، ارائه مبانی نظری، ساختاری و کارکردی تمدن نوین اسلامی، بررسی نقش و جایگاه تقریب مذاهب اسلامی در ایجاد تمدن اسلامی و همچنین بررسی آسیب‌های ناشی از عدم تقریب مذاهب اسلامی و ارائه راهکارهای برون رفت از آن منتشر می‌گردد.

ملکی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری برای توسعه تمدن اسلامی نظریه جدید تمدن نوین اسلامی را مطرح نمودند که یکی از راهکارهای بنیادین و اساسی در دانشگاه‌ها برای تحقق این مهم، انجام تحقیق و پژوهش، چاپ و انتشار مقالات علمی در این خصوص است.

معاون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی خاطر نشان کرد: امیدواریم فرهیختگان، اندیشمندان و اساتید حوزه و دانشگاه، محققان و دانشجویان ارجمند دست به قلم شوند و مقالات وزین و فاخر خود را برای این فصلنامه ارسال نمایند تا پس از طی فرایند بررسی و داوری به چاپ برسد.

«دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب» به صاحب امتیازی آیت الله محسن اراکی، مدیر مسئولی و سردبیری محمد حسین مختاری و قائم مقام سردبیر، ندا ملکی از سوی انتشارات دانشگاه مذاهب اسلامی چاپ و منتشر می‌گرددد.

کد خبر 4704996

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =