برگزاری اولین کنفرانس ملی زئولیت شیمی در قوچان  

قوچان -  ششمین کنفرانس ملی زئولیت انجمن شیمی ایران در دانشگاه صنعتی قوچان برگزار شد.    

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر بهشتی، رئیس دانشگاه صنعتی قوچان، پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه کنفرانس ملی زئولیت شیمی که در دانشگاه صنعتی قوچان برگزار شده بود، اظهار کرد: برگزاری چنین کنفرانسی در سطح ملی و برای اولین بار در قوچان مایه افتخار و نشان دهنده اعتماد خیلی از مراکز علمی کشور به این دانشگاه است.                                                                

 بهشتی با بیان اینکه این کنفرانس به مدت دو روز در این دانشگاه ادامه داد، افزود: پژوهشگران و اساتید بسیاری از دانشگاه‌های معتبر کشور همچون علم و صنعت، شریف، دانشگاه اصفهان و همچنین دانشگاه خاورمیانه‌ای کشور ترکیه در این کنفرانس شرکت دارند.                                                   

وی با تأکید بر اینکه در این کنفرانس سعی شده تا ارتباط بین صنعتگران با دانشگاه برقرار شود، تصریح کرد: امیدواریم با این تعامل اتفاقات خوبی در حوزه صنعت و دانشگاه در شهرستان بیفتد.                                                                            

همچنین مهدی نیکنام، دبیر اجرایی این همایش با بیان اینکه۱۵۰ مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده است، ابراز کرد: از تعداد کل مقالات ارسال شده، ۱۲۰ مقاله پذیرفته شد.

وی افزود: در برگزاری این کنفرانس تعدادی از دانشگاه‌های کشور از جمله دانشگاه فردوسی مشهد، سبزوار و مراغه کاندید شده بودند که خوشبختانه میزبانی کنفرانس به دانشگاه صنعتی قوچان اختصاص یافت .

کد خبر 4720986

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =