بانوان مسلمان در جهان باید مصداق آگاهی و بصیرت باشند

اراک- دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: بانوان مسلمان در جهان بایستی مصداق علم، آگاهی و هدایت و ادامه دهنده راه حضرت زینب(س) باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، طوبی کرمانی روز چهارشنبه در اجلاسیه بانوان کنگره نقش امام راحل در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: امروز جهان استکبار به این نکته دست پیدا کرده است که آسان ترین شیوه تعلیم و تربیت، مدل سازی و الگو سازی و همچنین تعریف الگو و رهبر است.

وی ادامه داد: جوان ما شب ها در کانال ها مدل ها و الگوهایی را مشاهده می کند و فردای روز بعد همانگونه حرف می زند، لباس می پوشد و این موضوع مهمی است که دنیای امروز برای آن سرمایه گذاری می کند.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان کرد: امروز جامعه شناسان معتقدند که برای هنرمندان، ورزشکاران، نویسندگان و برای همه انسان ها دارد الگو تعریف می شود.

کرمانی گفت: هیچ انسانی بی ولی، مقتدا، رهبر و الگو نیست به همین دلیل خداوند در صدر اسلام به زیباترین شکل این حکمت را تبیین و پیامبر اکرم (ص) را به عنوان الگوی حسنه معرفی می کند.

وی اظهار کرد: اسلام بر پنج رکن بنا شده است و امام حسین (ع) یکی از عالی ترین ارکان آن را به نمایش گذاشت یعنی در آن معرکه جنگ به اقامه نماز پرداختند.

کرمانی افزود: حضرت زینب (س) در سوگ شهادت امام حسین (ع) سوختند و خود را ساختند. هنگامی که از ایشان در دربار یزیدیان پرسیده شد که چه چیزی را مشاهده می کنی؟ فرمودند: من چیزی جز زیبایی نمی بینم.

وی گفت: خدا معلم اول است و حضرت زینب (س) و مادران شهدا و تمامی مادران این سرزمین معلم دوم هستند.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان کرد: افرادی که از جنگ احد، بدر و... آتش زیر خاکستر شدند، هدفی جز تحریف پیام پیامبر اکرم (ص) در خصوص قرآن و اهل بیت (ع) نداشتند حتی قرآن را به صوری بودن متهم کردند. در حال حاضر تحریف اهل بیت (ع) شروع شده است اما بنا به فرمایش امام راحل این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگاه داشته است.

وی خاطر نشان کرد: هانری کربن یک اندیشمند شیعه شناس است که می گوید دین تمامی انبیاء با وفات نبی از بین می رود اما اسلام ناب، با رحلت پیامبر اکرم(ص) پایان نیافت بلکه اسلام شیعه با خون امام حسین (ع) حیات گرفت و تا انقلاب حضرت مهدی (عج) ادامه دارد.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دشمنان به نقطه ای رسیده اند که می دانند اقدامات شیعه با پرچم امام حسین (ع) آغاز می شود و با پرچم سبز حضرت مهدی (عج) ادامه پیدا می کند. پس برای در هم کوبیدن محرم و صفر تلاش می کنند با اینکه این مراسم امسال با عظمتی همراه بود و آن ها باید هزاران مقاله تحت عنوان منجی بنویسند تا برای حضرت مهدی (عج) رقیب بتراشند.

کرمانی اظهار داشت : در این برهه از مسئولیت سنگینی برخوردار هستیم باید بدانیم گرگ حمله می کند اما انسان تا هنگام حمله آن فرصت دفاع دارد، اما در عوض حمله موریانه خاموش است اگر مقابله با گرگ شجاعت می خواهد، در مقابل موریانه ها بصیرت لازم است، همانطور که رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند خواص ما باید از بصیرت برخوردار باشند.

وی تاکید کرد: بانوان و مادران جامعه اسلامی باید از بصیرت برخوردار باشند و باید این مهم را به کار گیرند.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: در طول چهل سال انقلاب با گرگ ها، درندگان و موریانه های بسیاری مقابله کردیم. در طول هشت سال دفاع مقدس شهدا و رزمندگان شجاعانه به مقابله با گرگ های روزگار رفتند و به جایی رسیدیم که امروز دشمن جرات حمله نظامی ندارد.

کد خبر 4722188

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =