ایجاد کمربند سبز در منطقه پارس جنوبی موردتوجه قرار دارد

بوشهر- مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر گفت: احداث و ایجاد کمربند سبز در منطقه پارس جنوبی موردتوجه قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد قلی‌نژاد صبح جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس برنامه سند کاهش آلایندگی زیست‌محیطی در مناطق پیرامونی تأسیسات پارس جنوبی پروژه‌های تدوین‌شده در مدت یک تا سه سال عملیاتی و افتتاح می‌شود.

وی اضافه کرد: کاهش فلرینگ، خاموش شدن برخی فلرهای پالایشگاه گاز و ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب مرکزی برای پالایشگاه‌های گازی پارس جنوبی از جمله برنامه‌ها در راستای کاهش آلایندگی در شهرستان‌های کنگان و عسلویه است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر گفت: پروژه‌های کاهش آلایندگی زیست‌محیطی در منطقه پارس جنوبی در بخش‌های کاهش آلودگی هوا، آب، خاک و پایش زیست‌محیطی است و متولیان اجرای پروژه‌های هر بخش تعیین و مشخص‌شده است که با تخصیص اعتبارات لازم پروژه‌ها اجرایی می‌شود.

قلی‌نژاد افزود: در اجرای این پروژه‌ها، احداث و ایجاد کمربند سبز در منطقه پارس جنوبی موردتوجه قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر افزود: بیشترین آلودگی هوا در منطقه پارس جنوبی ناشی از پالایشگاه‌های گاز است.

وی با بیان اینکه در اجرای پروژه‌های کاهش آلایندگی زیست‌محیطی در منطقه پارس جنوبی، برخی تعهدات بر عهده وزارت نفت است افزود: کمیته ملی کاهش آلودگی هوا در جنوب استان بوشهر تشکیل‌شده است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر اظهار داشت: پروژه‌های کاهش آلایندگی و آلودگی در شهرستان‌های پیرامون صنایع پارس جنوبی در استان بوشهر تدوین‌شده است.

قلی‌نژاد گفت: کاهش آلایندگی زیست‌محیطی در منطقه پارس جنوبی موردتوجه ویژه قرار دارد و در این راستا در سفر استانی رئیس‌جمهور در اسفندماه سال قبل تشکیل کمیته ملی کاهش آلایندگی در شهرستان‌های کنگان و عسلویه تصویب شد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر خاطرنشان کرد: سند کاهش آلایندگی زیست‌محیطی در شهرستان‌های هم‌جوار تأسیسات پارس جنوبی تدوین‌شده است و در راستای تشکیل کمیته ملی کاهش آلودگی هوا در جنوب استان بوشهر پروژه‌های مختلفی در شهرستان‌های پیرامون صنایع پارس جنوبی تدوین‌شده است.

کد خبر 4723494

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =