فساد سیستمی در کشور نداریم/ ضرورت رصد به موقع فعالیت دستگاه‌ها

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: فساد سیستمی در کشور نداریم اما کم فساد هم زیاد است.

به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام حسن درویشیان در مراسم معارفه خود به عنوان رییس جدید سازمان بازرسی کل کشور گفت: از فعالیت های آقای سراج که اقدامات ارزشمندی را هم انجام دادند کمال تشکر را دارم. امیدواریم در مسئولیت هایی که به ایشان محول می شود منشأ خیر و برکت باشند.

وی افزود: سه عامل مهم در توفیق هر مجموعه و شرکتی نقش اساسی را ایفا می کند و یکی از عوامل مهم قانون و برنامه است و اگر کشوری قانون نداشته باشد هرچند مدیران خوبی داشته باشد به آن اهدافش که برایش پیش بینی شده دست نمی یابد. 

وی ادامه داد: مجریان و همچنین نظارت بر اجرای قوانین از دیگر عوامل است.

درویشیان تصریح کرد: به لحاظ اهمیت موضوع نظارت از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

رییس جدید سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: یکی از راهبردهای جدید قوه قضاییه توجه به پیشگیری و تاکید بر اقدامات پیشگیرانه است  همه می دانیم پیشگیری از درمان بهتر است. مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی سرمایه های کشور هستند و باید از آنها صیانت کرد و یکی از موارد صیانت نظارت و پیشگیری است.
درویشیان ادامه داد: بازرسی یکی از ابزارهای اعمال نظارت است و هدف در رابطه با سازمان بازرسی موضوع نظارت است. با شیوه های سنتی و اعزام هیات های بازرسی به دستگاه ها به هدف خود نخواهیم رسید.

رییس سازمان بازرسی کل کشور به نظارت های الکترونیک اشاره کرد و گفت: سامانه های فعال در برخی حوزه ها باید با سازمان بازرسی لینک شود تا ما به موقع فعالیت های دستگاه های اجرایی را رصد کنیم تا قبل از اینکه تصمیم نادرستی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: حمایت از مدیران کارآمد و قانون گرا و پاکدست هم در دستور کار قرار می گیرد.

این مقام قضایی افزود: پیگیری می کنیم تا با همکاری مجلس بند ابلاغی مقام معظم رهبری در رابطه با برنامه توسعه عملی شود.

وی با بیان اینکه معتقد نیستیم فساد سیستمی است ، گفت: کم فساد هم زیاد است و در کشوری که مردم پایه است ، فساد را مردم تحمل نمی کنند. باید نسبت به شناسایی بسترهای فساد زا ورود کرد و برخورد لازم صورت گیرد و با کسانی که از این بستر ها سوءاستفاده می کنند برخورد لازم صورت گیرد. یکی از اولویت های ما در سازمان بازرسی این است که مدیران ما وظیفه شان را در رابطه با نظارت به درستی انجام دهند.

درویشیان تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که بیشتر از گذشته مورد تاکید قرار می گیرد در رابطه با واحدهای نظارتی دستگاه های اجرایی است که طبق قوانین متعدد مکلف به ارایه گزارش هستند.

وی افزود: لازم می دانم حمایت از تولید و کارآفرینی سالم را اعلام کنم و هر اقدامی برای تولید لازم باشد را انجام می دهیم.

کد خبر 4724185

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =