آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۷۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان

بیرجند-عملیات اجرایی ساخت ۱۷۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان خراسان جنوبی با حضور رئیس کمیته امداد شروع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا سلم آبادی صبح پنج شنبه در مراسم کلنگ زنی فاز دوم ساخت پنج هزار واحد مسکن محرومین(کلنگ زنی هزار و ۷۰۰ واحد)  اظهار کرد: بیش از ۳۰۰ شغل و حرفه با صنعت ساختمانی در ارتباط است و از این جهت احداث مسکن در اشتغال زایی نقش فراوانی دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: در طرح مسکن محرومان در فاز اول عملیات اجرایی ساخت ۸۰۰ واحد و در فاز دوم عملیات ساخت هزار و ۷۰۰ واحد شروع شد.

سلم آبادی با بیان اینکه در خراسان جنوبی ۶۲۳ خانوار مددجوی شهری کمیته امداد مشکل مسکن دارند، افزود: تعداد ۴۵ قطعه زمین برای ۹۰ خانوار از مسکن و شهرسازی دریافت شده است.

وی با تبیین اینکه ۲۰۰ مددجوی شهری نیازمند مسکن در بیرجند وجود دارد، گفت: برای زمین مسکن این مددجویان نیز باید هم اندیشی لازم صورت گیرد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه در نهبندان ۹۳ خانوار شهری فاقد مسکن از این طرح بهره مند می شوند، بیان کرد: کل سهمیه شهرستان از طرح مسکن محرومان هزار و ۳۴ واحد، سهم شهر نهبندان ۶۰۳ واحد،دهک ۲۹۰ و شوسف ۱۴۱ واحد است.

سلم آبادی افزود: در فاز اول و دوم طرح مسکن محرومان ۴۴۰ واحد سهم شهرستان نهبندان بود.

وی با اشاره به اینکه در مسکن روستایی محرومان دو هزار و ۳۷۰ نفر معرفی برای اخذ پروانه شدند، گفت: هزار و ۳۸۰ نفر پروانه ساختمانی را اخذ و ۹۹۰ نفر در مرحله صدور پروانه هستند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه ۹۷۳ نفر در مرحله عقد قرارداد با پیمانکار و ۸۶۸ نفر در مرحله شروع عملیات هستند، یادآور شد: برای این طرح ۲۵ میلیون تومان از محل سازمان برنامه و بودجه، ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض از کمیته امداد و ۱۵ میلیون از محل صندوق امداد ولایت به مددجو اعطا می شود.

کد خبر 4729289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =