بومی‌سازی داروهای ایمونوتراپی/ارائه درمان‌های نوین انکولوژی

دبیر علمی همایش یک روزه اورژانس‌های انکولوژی با اشاره به بومی‌سازی داروهای ایمونوتراپی در کشور، گفت: جدیدترین دستاوردهای علمی در زمینه اورژانس‌های انکولوژی در این همایش ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید امیر انواری، در آستانه برگزاری همایش یک روزه اورژانس‌های انکولوژی اظهار داشت: این همایش به همت انجمن کلینیکال انکولوژی ایران، ۱۸ مهر ۹۸ با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته در تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: جراحان انکولوژی، جراحان اعصاب، متخصصین پاتولوژی و هماتولوژیست‌ها از جمله گروه‌های هدف در این همایش خواهند بود و محور اصلی همایش اورژانس‌های انکولوژی با تکیه بر درمان‌های نوین است.

دبیر علمی نخستین همایش یک روزه اورژانس های انکولوژی ادامه داد:  درمان‌های نوین که در اورژانس‌های انکولوژی استفاده می شود همچونIMRT، IgRT، VMAT و...، از جمله موضوعاتی است که در این همایش با حضور اساتید و صاحبنظران و شرکت کنندگان مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

انواری با اشاره به اینکه درمان‌های هدفمند و ایمونوتراپی از دیگر محورهای علمی این همایش یک روزه خواهد بود، گفت: در حال حاضر انحصار ایمونوتراپی برای ۲ تا ۳ کشور است ولی خوشبختانه به همت شرکت های داروسازی داخل کشور و همکاری شرکت های بین المللی ایمونوتراپی در کشور ما استفاده می‌شود.

وی از بومی سازی داروهای ایمونوتراپی در کشور خبر داد و گفت: البته برخی از مواد اولیه این داروها از خارج از کشور تهیه می‌شود و گران است و به همین دلیل اکثر این داروها تحت پوشش بیمه قرار ندارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: ایمونوتراپی برای همه بیماران مبتلا به سرطان استفاده نمی شود و قبل از انجام آن نیاز به آزمایش های خاص برای بیمار بوده تا بررسی کنیم که آیا این روش قابل استفاده و به صلاح بیمار خواهد بود.

کد خبر 4736919

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =