اتاق فکر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مرکزی تشکیل شود

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: اتاق فکر شورای هماهنگی با مواد مخدر استان باید تشکیل شود تا در خصوص موضوعات این حوزه تبادل نظر صورت پذیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز اکرمی ظهر شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: موضوع مواد مخدر یک پدیده چند وجهی است و مقابله با آن نیز باید چند وجهی باشد.

وی ادامه داد: وظیفه ذاتی نیروی انتظامی و اداره کل اطلاعات مبارزه با مواد مخدر نیست و بلکه همگان باید نسبت به این مساله مشارکت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: در مبارزه با مواد مخدر نمی توان تنها به مقابله اکتفا کرد بلکه باید ریسک عرضه مخدر در استان بالا رود و طرف تقاضا نیز مدیریت شود اگر این دو همزمان باهم به کار گرفته شود به نتایج مناسبی دست پیدا خواهیم کرد.

اکرمی افزود: درهرجلسه قرار بود اقدامات برجسته کمیته های شورای مبارزه با مواد مخدر اعلام شود.انجمن NA موفق ترین تشکیلات در حوزه درمان است و باید درهرجلسه گزارشی از وضعیت ارایه و درخواست های خود را به این شورا اعلام کنند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری با مواد مخدر گفت: اگر نتوان برای جوانان تفریح و اشتغال مناسب ایجاد کرد به طور حتم به سمت مواد مخدر گرایش پیدا می کنند و وظیفه مسئولین دستگاه های اجرایی استان در این حوزه به ویژه در محله هایی که در معرض آسیب هستند، دوچندان می شود و آن هم رصد مرتب و ماهانه این محلات است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: با روش های چند سال پیش نمی توان در حوزه مواد مخدر عمل کرد البته آموزش مفید است البته چگونگی آموزش مهم است تا حساسیت دانش آموزان و دانشجویان را نسبت به این موضوع برانگیزد.

اکرمی اظهار داشت: اگرنتوان عنصرخلاقیت و و روز آمدی ابزارها و روش ها را دنبال کنیم، عقب می مانیم و باید در صدد جبران این عقب ماندگی باشیم.

وی گفت: اتاق فکر شورای هماهنگی با مواد مخدر استان باید تشکیل شود تا در خصوص موضوع از قبیل آموزش، محتوای آموزشی، چگونگی تبلیغات و... بحث و تبادل نظرصورت پذیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره فعالیت کم سمن ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر گفت: باید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در امر مبارزه با مواد مخدر بیشتر استفاده کرد.

اکرمی استفاده از ظرفیت رسانه ها رادر امر مبارزه با مواد مخدر مهم برشمرد وافزود: رسانه یک بازوی قدرتمند در امر مبارزه، پیشگیری و درمان مواد مخدر است و باید از ظرفیت فضای مجازی نیز برای این موضوع استفاده کرد.

وی خاطر نشان کرد: مسئولین اداره کل آموزش و پرورش استان و کانون پرورش فکری با همکاری کمیته های این شورا باید برنامه روزآمد خود را در حوزه مصون سازی دانش آموزان و دانشجویان نسبت به مواد مخدر ارایه دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی عنوان کرد: در بعضی از شهرستان های استان کشفیات مواد مخدر کاهش پیدا کرده است.

کد خبر 4737705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =