پژوهشگران دانشگاه پیام نور در تدوین دانشنامه همدان همکاری می کنند

همدان - رئیس دانشگاه پیام نور همدان گفت: اساتید و پژوهشگران دانشگاه پیام نور همدان در تدوین مقالات حوزه دفاع مقدس در دانشنامه بزرگ استان همدان به صورت افتخاری همکاری می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، صفی الله صفایی پیش از ظهر دوشنبه در نوزدهمین نشست کمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع مقدس استان همدان افزود: نقش مردم و رزمندگان استان همدان به عنوان دارالمومنین و دارالشهدا در هشت سال دفاع مقدس و تقدیم ۸ هزار شهید به اسلام و انقلاب بر کسی پوشیده نیست و امروز ما به عنوان جامعه علمی و دانشگاهی کشور وظیفه داریم علاوه بر زنده نگه داشتن یاد و نام شهیدان و ادامه دادن راه آنها، اسناد مکتوب و غیر مکتوب مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت و تاریخ دفاع مقدس را جمع آوری، نگهداری و هنرمندانه منتشر کنیم.

وی افزود: طی سال های اخیر با حمایت و همکاری استانداری همدان و دستگاه های اجرایی، دانشنامه جامع استان همدان در حال تدوین و تالیف است که می تواند سند تاریخ پژوهی بسیار خوبی برای تاریخ پژوهان و محققان باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور همدان  اضافه کرد: تدوین مداخل و مقالات حوزه دفاع مقدس و نقش رزمندگان همدان در جنگ تحمیلی یکی از بخش های مهم این دانشنامه است که در کمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع مقدس استان به ریاست مرکز اسناد غرب کشور پیگیری می شود و دانشگاه پیام نور هم به عنوان یکی از اعضای این کمیته در پیشبرد اهداف آن نقش فعال دارد.

وی اضافه کرد: اساتید، تاریخ پژوهان و پژوهشگران این دانشگاه آمادگی دارند به صورت افتخاری در تدوین مقالات و مداخل متنوع این بخش همکاری داشته و توان علمی و تخصصی دانشگاه در اختیار این حوزه قرار دارد.

همکاری دستگاه های اجرایی در تدوین دانشنامه دفاع مقدس

مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور و رئیس کمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع مقدس استان همدان نیز با اشاره به همکاری خوب دستگاه های اجرایی در تدوین دانشنامه دفاع مقدس افزود: برخی از ارگان های دولتی و نظامی در تدوین مقالات و مداخل با کمبود بودجه و یا پژوهشگر مواجه هستند که برای رفع این مشکل از دانشگاه های استان به خصوص دانشگاه پیام نور بهره خواهیم برد.

علیرضا تکلو افزود: یکی از برکات تدوین دانشنامه، شناسایی و جمع آوری اسناد و مدارک مرتبط با دفاع مقدس است که با همکاری اعضای این کمیته بخش عظیمی از این اسناد شناسایی و طبقه بندی شده و توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در حال رقومی سازی است و در مرکز اسناد همدان نگهداری می شوند.

وی خواستار توجه ویژه سایر نهادها به ضرورت نگهداری اسناد دفاع مقدس و بهره مندی از خدمات تخصصی و کارشناسی مرکز اسناد همدان در این حوزه شد.

پیگیری و تعیین تکلیف اسناد نیروهای مسلح استان و استفاده از منابع کتابخانه مرکزی همدان و مدیریت اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور از دیگر مصوبات این نشست بود.

کد خبر 4739769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =