مبارزه با اعتیاد و رعایت عفاف وحجاب از خواسته های مردم زنجان است

زنجان-فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: طبق نظرسنجی صورت‌گرفته ، رفع مزاحمت‌های خیابانی و برخورد با آن، مبارزه با اعتیاد و تاکید بر رعایت عفاف و حجاب در جامعه سه خواسته مردم استان زنجان است.

به گزارش خبرنگار مهر،  سردار رحیم جهانبخش در نشست مشترک نیروی انتظامی و دستگاه قضا که به مناسبت هفته نیروی انتظامی و در سالن شماره ۳ دادگستری زنجان برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت هفته نیروی انتظامی، از تعامل سازنده نیروی انتظامی با قوای سه‌گانه خبر داد و گفت: بی‌تردید امنیت مقوله‌ای بسیار حیاتی در جوامع امروزی به‌شمار می‌رود که همین امر، اهمیت دستگاه‌هایی چون نیروی انتظامی را دوچندان می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ارتباط بین نیروی انتظامی با قوای سه‌گانه را باید ارتباطی از نوع امنیت و توسعه زیرساخت‌های امنیتی دانست، افزود: حال اگر بخواهیم به ارتباط نیروی انتظامی با دستگاه قضا اشاره کنیم، باید این ارتباط را از نوع اشتراک ساختاری، بلاانقطاع، سازمانی، راهبردی و ... دانست که همه این موارد حاکی از اهمیت استمرار این نوع ارتباط است.

جهانبخش با اشاره به بخشی از ارتباط نیروی انتظامی با دستگاه قضا که از آن به‌عنوان ارتباط طولی یاد کرد، گفت: ارتباط طولی با قوه قضائیه شامل بخش قابل توجهی از ماموریت‌های این نیرو می‌شود که اکثر این ماموریت‌ها ماهیت پیشگیری از جرم داشته و در راستای عدالت‌محوری گام برمی‌دارد و بی‌تردید شاید تنها تمیزدهنده این دو دستگاه در چنین مواردی، لباس فرم نیروی انتظامی باشد.

فرمانده انتظامی استان زنجان با تاکید بر اینکه این نیرو هیچ‌گاه و تحت هیچ شرایطی خود را از دستگاه قضا جدا ندانسته و این تفکر همواره در این نیرو ساری و جاری خواهد بود، تصریح کرد: هدف اصلی نیروی انتظامی در همه ماموریت‌ها، افزایش قدرت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و این بدان معنی است که برخورد با هرگونه اخلال در نظم جامعه، از اولویت‌های این نیرو به‌شمار می‌رود.

جهانبخش با یادآوری اینکه وقتی صحبت از تعامل دوسویه نیروی انتظامی و دستگاه قضا به میان می‌آید، منظور این است که پلیس بازوی اجرایی این قوه و دستگاه قضا نیز ضامن اجرای قانون و عدالت در جامعه است، اظهار کرد: با توجه به اینکه در برهه کنونی، مبارزه با فساد یکی از رویکردهای اصلی نیروی انتظامی به‌شمار می‌رود، از این رو پلیس امنیت قضایی تشکیل و در گمرکات استقرار یافت.

وی با اشاره به اینکه مبارزه با فساد همواره یکی از منویات رهبر فرزانه انقلاب بوده و این موضوع برای نیروی انتظامی از اهمیت زیادی برخوردار است، خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوان امنیت را به معنای واقعی کلمه در جامعه ساری و جاری کرد، نظرسنجی در همین زمینه انجام شد که بر اساس این نظرسنجی‌ها، مردم استان سه خواسته مهم از این نیرو داشتند که شامل مبارزه با اعتیاد، رعایت عفاف و حجاب در جامعه و نیز رفع مزاحمت‌های خیابانی بود.

کد خبر 4740514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =