آموزش‌های مهارتی متناسب با نیازهای بانوان در بوشهر ارائه می‌شود

بوشهر - مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آموزش‌های مهارتی متناسب با نیازهای بانوان استان بوشهر ارائه می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید دراهکی صبح چهارشنبه در مراسم تبادل تفاهم‌نامه همکاری با امور بانوان استانداری بوشهر اظهار داشت: ارائه آموزش‌های مهارتی به بانوان در قالب تفاهم‌نامه به صورت خاص انجام می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت توسعه مهارت‌آموزی خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه به عنوان نخستین تفاهم نامه ارائه آموزش مهارتی به بانوان در قشرهای مختلف است که در سطح استان منعقد شده است.

وی با بیان اینکه نداشتن مهارت در جامعه مشاهده می‌شود، افزود: بیش از ۵۰ درصد جامعه بوشهر را بانوان تشکیل می‌دهند بنابراین باید از این ظرفیت برای ارائه آموزش‌های مهارتی به بانوان در قالب استفاده از این تفاهم‌نامه استفاده کرد.

دراهکی  به زمان اجرایی‌شدن تفاهم نامه همکاری آموزشی بین اداره کل بانوان و خانواده استانداری و آموزش فنی و حرفه‌ای اشاره و تصریح کرد: این تفاهم نامه از اول مهر ماه سال ۹۸ است و مدت زمان اجرای آن سه ساله است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر تصریح‌ کرد: تعریف دوره‌های آموزشی بر اساس نیاز های اعلام شده طرف دوم و پیگیری اجرای آنها در محیط واقعی کار، نظارت بر روند اجرای دوره های آموزشی منطبق بر چهارچوب مقررات و آئین نامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای است.

وی افزود: تامین فضای آموزشی مناسب برای برگزاری دوره های آموزشی موضوع قرارداد و بیمه کارآموزان وارد شده در پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در برابر حوادث حین آموزش نظیر سایر کارآموزان از تعهدات آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در اجرای این تفاهم نامه است.

کد خبر 4741782

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =