امتیاز دانش پژوهی آموزشی موجب ترغیب اساتید در آموزش می شود

نشست مجازی دانش پژوهی آموزشی در آیین نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی و بررسی عملکرد کمیته‌های دانشگاهی دانش پژوهی، در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، نشست دانش پژوهی آموزشی در دانشگاه ­های علوم پزشکی کشور با حضور دکتر سیدعلی حسینی رئیس مرکز امور هیئت علمی، دکتر عظیم میرزازاده مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت، دبیران کمیته های دانش پژوهی و نماینده هیات ممیزه و مدیران مراکز مطالعات دانشگاه های علوم پزشکی به صورت مجازی (وبینار) برگزار شد.

رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت درباره بررسی شیوه نامه ارزشیابی فعالیت های دانش پژوهی آموزشی و نحوه امتیازدهی و معادل سازی این نوع فعالیت ها در ارتقا اعضای هیئت علمی توضیحاتی را بیان کرد. 

وی گفت: امتیازدهی به این نوع فعالیت ها ذیل عنوان فعالیت های آموزشی (ماده ۲) و پژوهشی (ماده ۳) آئین نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی می تواند موجب ترغیب اساتید در گسترش فعالیت های دانش پژوهی و ارتقاء کیفی این نوع فعالیت ها در سراسر کشور شود.

در ادامه این نشست دکتر عظیم میرزازاده توضیحات کاملی در خصوص آشنایی با آیین نامه و شیوه اجرایی ارتقاء و تعاریف مرتبط، بررسی فعالیت های آموزشی دانشورانه، دانش پژوهی در سطح دانشگاه های کشور، فرآیند ارائه و ارزشیابی فعالیت های دانش پژوهی، معادل سازی و محاسبه امتیازات دانش پژوهی و روند نظارت بر فعالیت های کمیته های دانشگاهی ارائه کرد.

دکتر محمد اعتضاد رضوی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دبیر کلان منطقه ۹ آمایشی در این نشست مجازی از اعضای کمیته دانشگاهی دانش پژوهی و دبیران کمیته های منتخب در دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی منطقه ۹، جهت استفاده بهینه از فرصت ها وامکانات موجود در زمینه دانش پژوهی دعوت کرد.

به گفته وی دانش پژوهی آموزشی بسترهای بهره مندی جامعه از تولیدات علمی را فراهم می کند، به نحوی که با کاربست علم در آموزش و انتقال آن به دانشجویان، که در واقع نسل آینده ارائه کنندگان خدمات به جامعه هستند، زمینه های بهره برداری از نتایج علمی در ارائه خدمات فراهم می شود.

شیوه‌نامه‌ اجرایی دانش پژوهی آموزشی از سوی  معاونت آموزشی وزارت بهداشت با هدف تقویت آموزش علوم پزشکی و تدوین  امور اجرایی آن از جمله راه‌اندازی کمیته‌های دانش‌پژوهی، برگزاری دوره‌های آموزشی و سایر اقدامات ابلاغ شده است در این راستا اجرایی شدن این موضوع در دانشگاه ها، بسترهای بسط خلاقیت، نوآوری، علم و دانش‌پژوهی را در آموزش فراهم می کند و زمینه ساز تحول در این حوزه خواهد بود.

کد خبر 4743342

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =