کاروان زائران حسینی علوم پزشکی شهید بهشتی راهی عتبات عالیات شد

کاروان های بسیج دانشجویی و بسیج جامعه پزشکی با بدرقه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی راهی عتبات عالیات شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، زائران حسینی متشکل از کاروان های بسیج دانشجویی و بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در آستانه اربعین حسینی و در مراسمی با حضور سرپرست دانشگاه به عتبات عالیات اعزام شدند.

دکتر علیرضا زالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مراسم بدرقه کاروان زائران حسینی از بسیج دانشجویی که در پردیس نیایش برگزار شد، اولین حضور رسمی خود در جمع دانشجویان بسیجی و زائران حسینی را بسیار ارزشمند و پر برکت توصیف کرد.

زالی دانشجویان را از ارکان واقعی دانشگاه توصیف کرد و گفت: فلسفه بقای دانشگاه وابسته به دانشجویان است و حضور در جمع دانشجویان یک فرصت مناسب برای ایجاد انگیزه در این قشر پر تلاش است.

وی به ابعاد مهم تاریخی، اجتماعی و انسانی حادثه کربلا پرداخت و گفت: اربعین حسینی و همگامی میلیون ها مسلمان در کنار یکدیگر یک مانیفست اسلامی است و حلقه اتصال آن به فرهنگ غنی مهدویت یکی از دستاوردهای مهم آن است که باید مورد توجه دانشجویان و علم اندوزان قرار گیرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر حمایت دانشگاه از حرکت های معنوی و فرهنگی دانشجویان تأکید کرد.

حمیدرضا دهقان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این مراسم با قدردانی از توجه سرپرست دانشگاه، خواستار ترویج  فرهنگ مهدوی و حسینی در فضای دانشگاه و بخصوص در بدنه دانشجویی شد.

دهقان در خصوص کاروان اعزامی بسیج دانشجویی گفت: بیش از ۲۰۰ نفر از دانشجویان از دانشکده های مختلف به مراسم بزرگ پیاده روی اربعین حسینی اعزام می شوند.

زالی همچنین در مراسم دیگری در جمع کاروان اعزامی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه حاضر شد.

وی در دیدار با اعضای بسیح جامعه پزشکی دانشگاه، خدمت به زائران در اربعین حسینی را بسیار ارزشمند دانست و گفت: حضور جمعی از دانشگاهیان در این همایش عظیم باید پر شور و موثر باشد و برای سایر گروه ها نیز انگیزه و اشتیاق ایجاد کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر کیفیت حضور در این مراسم عظیم تأکید کرد و اظهار داشت: هر یک از زائران اعزامی به عنوان سفیر فرهنگی دانشگاه تلقی می شوند، پس در رفتار و ارائه خدمات تخصصی به همه زائران حسینی باید نمونه و الگو باشند.

رئیس بسیج جامعه پزشکی دانشگاه نیز در این مراسم از حمایت های سرپرست دانشگاه استقبال کرد و گفت: کاروان بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در موکب مستقر در سامرا به خدمت مشغول خواهند شد. در این موکب، هر شب بیش از ۱۰ هزار زائر اقامت خواهند داشت.

وی توضیح داد: در کاروان اعزامی دانشگاه، ۱۲ پزشک، ۲۵ پرستار و ۲۰ نفر از سایر تیم های درمانی و خدماتی به سامرا اعزام می شوند.

کاروان های اعزامی دانشگاه، با بدرقه سرپرست دانشگاه، معاون دانشجویی و فرهنگی و جمعی از دانشگاهیان راهی عتبات عالیات شدند.

کد خبر 4743948

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =