اجرایی شدن سبک زندگی ایرانی-اسلامی تهاجم فرهنگی را از بین می‌برد

سمنان- مسئول دفتر قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد استان سمنان بابیان اینکه آموزش مهم‌ترین اصل در تحکیم بنیان خانواده است، گفت: اجرایی شدن سبک زندگی ایرانی-اسلامی تهاجم فرهنگی را از بین می‌برد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی نورمحمدی ظهر دوشنبه در نشست تخصصی سبک زندگی (گام دوم) به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد سمنان ضمن بیان اینکه اجرایی شدن سبک زندگی ایرانی-اسلامی تهاجم فرهنگی را از بین می‌برد، ابراز داشت: برای مقابله با الگوهای نامطلوب سبک غربی باید خانواده‌ها را با الگوی سبک زندگی ایرانی-اسلامی آشنا کرد لذا ترویج این اصل نیازمند اصل مهم آموزش است.

وی ضمن بیان اینکه کارکردهای تبعات منفی جامعه مدرن با شناخت دقیق از سبک زندگی اسلامی خنثی خواهد شد، افزود: نبود آموزش ازجمله عواملی که تحکمی بنیان خانواده را به مخاطره می‌اندازد لذا می‌بایست این الگوی زندگی ایرانی –اسلامی تبدیل به گفتمان عمومی شود.

مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بابیان اینکه اکثر افراد با گفتمان مرتبط با جامعه قرآنی و خصوصاً سبک زندگی اسلامی آشنایی چندانی ندارند، ابراز داشت: در این مهم نیز حلقه مفقوده آموزش مسائل مختلف است که اگر مهم جریان سازی شود بسیاری از ناهنجاری‌های جامعه امروز رفع خواهد شد.

نورمحمدی توجهی به مسائل تربیتی را ریشه مشکلات و آسیب‌های اجتماعی خواند و تصریح کرد: تبیین و تقویت سبک زندگی اسلامی و توجه به مؤلفه‌های سبک زندگی اسلامی لازمه موفقیت در زندگی فردی و اجتماعی محسوب می‌شود که می‌بایست موردتوجه قرار گیرد.

وی ضمن بیان اینکه پیروی از دستورات دینی موجب رسیدن انسان به کمال می‌شود، افزود: دستورات دین به همه امور زندگی فردی و اجتماعی فردی و گروهی انسان توجه دارد لذا برای رسیدن به سعادت و جلوگیری از بروز ناهنجاری و آسیب‌های اجتماعی می‌بایست این نوع سبک زندگی گسترش پیدا کند.

کد خبر 4745723

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha