مدیران WHO از توانمندی های اورژانس ایران تقدیر کردند

مسئول برنامه اورژانس در منطقه مدیترانه شرقی و نماینده سازمان جهانی بهداشت در سفر به ایران، از سازمان اورژانس کشور بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در راستای برگزاری شصت و ششمین نشست وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی و به منظور آشنایی هر چه بیشتر دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت با ظرفیت های نظام ارائه خدمات فوریت های پزشکی در کشور، دکتر «ریچارد برنان»مسئول برنامه اورژانس در منطقه مدیترانه شرقی و دکتر «کریستوفر هاملمن» نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران، از سازمان اورژانس کشور بازدید کردند.

در این دیدار، ضمن بازدید از مرکز دیسپچ اورژانس تهران و آشنایی با نحوه کار همکاران این حوزه، نشستی مشترک با حضور رئیس، معاونین و جمعی از مدیران اورژانس کشور برگزار و توانمندی ها و دستاوردهای عملیاتی سازمان اورژانس کشور مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه، دکتر هاملمن نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران، ضمن اشاره به توانمندی های نظام سلامت کشور، حجم کمک های بین المللی را در زمان سیل در مقایسه با اقدامات و توانمندی های ملی بسیار اندک برشمرد و بر لزوم همکاری های بیشتر تاکید کرد.

در ادامه این دیدار، دکتر ریچارد برنان مسئول برنامه اورژانس در منطقه مدیترانه شرقی، نیز ضمن اشاره به تفاوت های فراوان در ظرفیت کشورهای ۲۲ گانه منطقه مدیترانه شرقی در حوزه خدمات اورژانس، به توانمندی بالای کشور جمهوری اسلامی ایران در حوزه خدمات اورژانس و فوریت های پزشکی اشاره و بر لزوم گسترش برنامه خدمات فوریت های پزشکی، تیم های EMT، طب اورژانس، EOC  و MCMC، تاکید کرد.

مسئول برنامه اورژانس در منطقه مدیترانه شرقی(EMRO)، خدمات ارائه شده در قالب مدیریت زلزله و سیل اخیر، مدیریت درمان سکته های قلبی (کد ۲۴۷) و سکته های حاد مغری (کد ۷۲۴) را  تحسین برانگیز و به عنوان تجربه موفق بین المللی برشمرد و بر لزوم استفاده از توانمندی های ایران برای ارتقای کیفیت ارائه خدمات فوریت های پزشکی در منطقه مدیترانه شرقی تاکید کرد.

وی، پیشرفت های سازمان اورژانس کشور در زمینه تشکیل تیم های EMT را چشمگیر برشمرد و بر آمادگی سازمان جهانی بهداشت برای ارائه مشاوره فنی اعتبارسنجی ملی و بین المللی تیم های مذکور و فراهم کردن فرصت به کارگیری بین المللی این تیم ها، تاکید کرد.

آمادگی ایران برای گسترش همکاری های بین المللی در حوزه خدمات اورژانسی

در این نشست، همچنین پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور، ضمن اعلام آمادگی برای گسترش همکاری های بین المللی، از مجامع بین المللی به ویژه سازمان جهانی بهداشت خواست که موضوع خدمات اورژانس و فوریت های پزشکی که با جان افراد و مرگ و زندگی مرتبط است را از لیست تحریم های یک جانبه خارج و فرصتی فراهم آورند تا بتوان با به کارگیری خدمات به روز، از جمله خرید آمبولانس، پشتیبانی آمبولانس ها و بالگرد دید در شب به گونه ای که شایسته این مردم است، به آنها خدمت رسانی کرد.

کد خبر 4746524

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =