مرکز پژوهش های شورای شهر شیراز افتتاح شد

شیراز_ مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر شیراز سه شنبه با حضور جمعی از مسئولان کلان شهر شیراز به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرزاق موسوی رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در آیین گشایش این مرکز گفت: دستیابی به راهبرد های توسعه شهری، شناسایی دستاورد ها، افزایش اثر بخشی از جمله ویژگی های مرکز پژوهش های شورای اسلامی شیراز است.

عبدالرزاق موسوی اضافه کرد:بر اساس وظایفی که برای شورای شهر در نظر گرفته شده است و برای اجرای این قوانین  در بهترین حالت از میان ٣۴ وظیفه ای که در قانون برای شورای های شهر لحاظ شده تنها ٢۵ وظیفه یه صورت کامل اجرایی شده است. 

وی افزود: عدم وجود زیرساخت ها زیرساخت ها یکی از علت های است که تاکنون نتوانسته ایم تمامی وظایف را اجرایی کنیم البته نظارت بر مصوبات، تعامل  با دستگاه ها و تعیین خط مش از جمله وظایف اصلی شوراها در نظر گرفته شده است. 

موسوی در خصوص مرکز پژوهش نیز تاکید کرد: در جهت اجرای مناسب مصوبات و مصوب کردن قوانین مناسب شهر باید آثار این لوایح در جامعه در نظر گرفته شود و از جایی برای تجمع نظرها، پژوهش ها و نظارت بر آثار این مصوبات در جامعه مرکز پژوهش است. 

وی معتقد است یکی از مشکلاتی که پارلمان های محلی و ملی با آن مواجه است عدم بررسی ، نظارت و ارزیابی مصوبات در سطح جامعه است. 

او تاکید کرد: در جهت تحقق تلاش های شورای شهر برای بهبود وضعیت عمومی شهری باید نگاهی جامع به موضوعات بررسی لوایح و تاثیر آن بر جامعه بوده است. 

موسوی در خصوص چینش اعضا در مرکز پژوهش نیز متذکر شد: سه عضو شورای شهر ، سه استاد دانشگاه، شهرداری شیراز از جمله هیات امنای مرکز پژوهش های شورای شهر هستند و علاوه بر انتخاب سرپرست شاهد جذب اساتید دانشگاه های مختلف در جهت تحقق پژوهش در شیراز فعالیت کند. 

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ابراز امیدواری کرد: دانشگاه ها ، مراکز علمی و پژوهشی از جمله مراکزی است که باید در راستای بهبود وضعیت شهر به مرکز پژوهش های شورای شهر کمک کنند

کد خبر 4747347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =